SPA
Sparta Praga
Europa League
07.03.2024
18:45
LIV
Liverpool
 
Osób online 1155

Klopp: Trzeba wrócić na właściwe tory


W sobotnie popołudnie piłkarze Liverpoolu podejmą Burnley. Zawodnicy The Reds spróbują zrehabilitować się po ostatniej porażce z Arsenalem.

Jürgen Klopp uważa, że zbliżające się spotkanie jest szansą dla zespołu, aby powrócić na ścieżkę zwycięstw. Jednak podkreśla, że jego zawodnicy muszą pokazać jakość, jeśli chcą odnieść zwycięstwo, gdyż Burnley nie odda nic za darmo.

- Dzisiaj mamy szansę, jakiej wolelibyśmy nie mieć, ponieważ oznacza to, że ponieśliśmy porażkę w ostatniej kolejce. Musimy zrobić wszystko, żeby wrócić na właściwe tory i zgarnąć trzy punkty.

- Powiedziałem po meczu z Arsenałem, że to nie był nasz dzień. Nie chce się teraz tłumaczyć, ale prawdą jest, że mieliśmy swoje okazje tego dnia. Wiemy, że możemy być lepsi. Ważne, aby podnieść się i nie pozwolić sobie na większe straty.

- To miłe spojrzeć na to, co już zrobiliśmy w tym sezonie. Każdy był rozczarowany porażką z Tottenhamem we wrześniu i okolicznościami, w jakich to się stało. Ale zareagowaliśmy na to niepowodzenie w najlepszy możliwy sposób, aż do ostatniego spotkania z Arsenalem. To wiele mówi o nas samych i mamy szansę na to, żeby ponownie zbudować podobną serię.

- Burnley gra o swoje cele i na pewno nie będą chcieli pozwolić nam na odbudowanie naszej pewności siebie. Vincent Kompany to niesamowity, młody trener, który posiada utalentowaną kadrę i na pewno chcą pokazać swoje umiejętności na Anfield. Musimy być gotowi na to.

- My chcemy z pomocą naszych kibiców wykonać pierwszy krok w odbudowaniu serii. Nie musimy patrzeć w przyszłość i włączać się w dyskusje na temat tego, co może się wydarzyć w maju. Musimy skupić się na sobotnim spotkaniu i potem zobaczymy, w jakim miejscu jesteśmy.

- Drużyna Vincenta z pewnością będzie sporym wyzwaniem dla nas. Nie tak dawno graliśmy przeciwko nim na Turf Moor i musieliśmy się wykazać cierpliwością, ponieważ losy meczu ważyły się do ostatnich minut meczu. Naprawdę podobało mi się to, co zaprezentowaliśmy tego dnia — zwłaszcza że było to w trakcie natłoku wielu meczów. Chcielibyśmy ten poziom gry to powtórzyć w sobotę.

- Dzisiaj jest, także nasz coroczny Dzień Społeczności Fundacji, podczas którego świętujemy pracę oficjalnej organizacji charytatywnej — Fundacji LFC. Mówiłem to już wiele razy, że kocham Fundację i jestem dumny z bycia jej ambasadorem.

- Wszyscy ludzie, którzy pracują dla tej organizacji, wykonują świetną pracę. Kocham ich za to, co robią. Nie jestem ekspertem od liczb, ale słyszałem, że w zeszłym roku z tej pomocy skorzystało więcej niż 120 000 osób, co jest niesamowitym wynikiem.

- Udało się pomóc pojedynczym jednostkom w naszej społeczności. Fundacja jest wspaniałą organizacją. Najlepsze co klub może zrobić, to dawać ludziom chwile nadziei i wiary, że tak naprawdę nigdy nie są sami.

- Osobiście ciesze się każdą chwilą w Fundacji. To miejsce, które jest zdecydowanie dobre dla nas wszystkich. Będziemy zaszczyceni, jeśli w sobotę powitają nas młodzi z Fundacji, którzy będą machać flagami podczas naszego wejścia na murawę. Mam nadzieję, że wszystkim się to spodoba.


Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Madara 10.02.2024 14:25 #
Mecz City z Evertonem przypomina spotkanie Barcelony z Celtikiem z przed lat, oby zakończyło się takim samym wynikiem.

Pozostałe aktualności

Mac Allister: To nie było łatwe zwycięstwo  (0)
02.03.2024 19:08, Fsobczynski, liverpoolfc.com
Statystyki  (0)
02.03.2024 18:31, Zalewsky, SofaScore
Klopp: Cieszę się, że mamy Caoimhina  (0)
02.03.2024 11:44, Bartolino, liverpoolfc.com
Kontuzja Alissona jest poważna  (33)
02.03.2024 11:24, A_Sieruga, Liverpool Echo
Sprawozdanie finansowe Liverpoolu za rok 2023  (1)
01.03.2024 22:27, B9K, liverpoolfc.com
Nottingham Forest — przedstawienie rywala  (0)
01.03.2024 22:25, Margro1399, Liverpoolfc.com