BET
Real Betis

Osób online 3229

Gakpo trafia do siatki w starciu z Polską

Trzeci dzień Mistrzostw Europy otworzyło długo wyczekiwane przez nas wszystkich starcie Holendrów z Polakami. W wyjściowym składzie Oranje znaleźli się kapitan Virgil van Dijk oraz Cody Gakpo.

W 16 minucie spotkania doszło do niemałej niespodzianki. Z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Zieliński, a jego podanie na bramkę precyzyjnym strzałem głową zamienił Adam Buksa.

Taki obrót spraw z pewnością zaskoczył Holendrów, którzy jednak odpowiedzieli na trafienie Polaków po 13 minutach. W 29 minucie bramkę wyrównującą zdobył nasz zawodnik, Cody Gakpo.

W drugiej połowie długo utrzymywał się wynik remisowy. W 62 minucie na boisku pojawił się były gracz Liverpoolu, Gini Wijnaldum. Zarówno Holendrzy, jak i Polacy mieli niezłe sytuacje, aż w 83 minucie gola na 2:1 zdobył Wout Weghorst, który zaledwie dwie minuty wcześniej zmienił Gakpo, ustalając wynik spotkania. Polacy dawali z siebie wszystko, próbując zdobyć chociaż jeden, bezcenny punkt.

Z ławki rezerwowych nie podniósł się Ryan Gravenberch. Virgil van Dijk rozegrał pełne 90 minut.