05.05.2024
17:30

Osób online 959

Oceny według LFC.pl

Prezentujemy Państwu oceny według LFC.pl za wczorajszy pojedynek na Anfield Road, gdzie Liverpool po golach Benayouna, Kuyta i Lucasa ograł 3-0 Newcastle i wciąż ma szansę na tytuł mistrzowski.

Pepe Reina 7 - Wreszcie zachował czyste konto. Nie napracował się za bardzo, gdyż Sroki nie oddały, ani jednego celnego strzału na jego bramkę. Hiszpan dobrze spisywał się na przedpolu.

Alvaro Arbeloa 6.5 - Zmęczenie sezonem daje się we znaki w grze Alvaro, mimo to zagrał całkiem przyzwoite spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie był aktywny w ofensywie.

Jamie Carragher 7.5 - Carra zrobił swoje i nie pozwolił na wiele napastnikom przyjezdnych.

Daniel Agger 7.5 - Dobry występ Duńczyka, który podłączał się do akcji zaczepnych i był blisko bramki po soczystym uderzeniu lewą nogą z dystansu. W obronie także OK.

Fabio Aurelio 7 - Mogła się podobać współpraca Fabio z Albertem Rierą szczególnie w pierwszej odsłonie, kiedy co chwila wymieniali udanie podania, sprawiając spore problemy rywalom. Asystował przy bramce numer 3.

Javier Mascherano 7.5 - Argentyńczyk nie zawiódł i udanie uprzykrzał życie Srokom. Kilka dobrych czystych odbiorów. Próbował też strzelać na bramkę, ale bez powodzenia.

Xabi Alonso 9 - GRACZ MECZU - Do pełni szczęścia zabrakło Baskowi tylko gola a naprawdę miał ku temu okazje, kiedy dwukrotnie trafił w poprzeczkę. Dzielił i rządził w środku pola fantastycznie rozgrywając piłkę.

Yossi Benayoun 7.5 - Utrzymał dobrą dyspozycję, czego efektem chociażby bramka, mimo iż ze spalonego. Sprawiał nieustannie problemy rywalom, dobrze podawał, stanowił spore zagrożenie przy kontratakach The Reds w drugiej połowie.

Steven Gerrard 8 - Powrócił po kontuzji i zrobił to w naprawdę dobrym stylu. Był piłkarzem Liverpoolu, który najczęściej tego dnia strzelał na bramkę Harpera. Miał 2 doskonałe okazje w drugiej połowie, ale raz zabrakło precyzji, w innej sytuacji na drodze stanęła mu poprzeczka. Asystował przy golu Kuyta.

Albert Riera 7.5 - Widoczny szczególnie w pierwszej połowie, kiedy dobrze współpracował z Aurelio. Po przerwie grał już na niższych obrotach i został zmieniony przez Babela.

Dirk Kuyt 8.5 - Holender nie zwalnia tempa po ostatnich 2 bramkach strzelonych Hull. Teraz dobrze podawał do Yossiego, by kilka chwil później umieścić piłkę w siatce efektownym szczupakiem po rzucie rożnym. Udane spotkanie w jego wykonaniu, gdzie zagrał na samej szpicy, w czasie nieobecności Torresa.

Ryan Babel 7 - Dostał niemal 30 minut szansy od Beniteza. Wniósł sporo świeżości na lewej stronie boiska zastępując zmęczonego Riere. Mógł zaliczyć asystę, ale nie pomógł mu w tym kapitan.

Lucas Leiva 7 - Strzelił gola głową z bliskiej odległości, poza tym średnio, rzucały się w oczy jego niecelne podania.