LIV
Liverpool
Towarzyski
27.07.2024
01:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1747

Lata Carlsberga: 01-02


Gerard Houlier powrócił do klubu po zagrażającej życiu chorobie i poprowadził Liverpool do najlepszego finiszu w Premier League. W serii opisujących lata z Carlsbergiem przedstawiamy rok, w który The Reds zostali wicemistrzami Anglii.

Zawodnik sezonu: Michael Owen/Sami Hyypia. Dzięki fantastycznej skuteczności przez cały 2001 rok Anglik zdobył Złotą Piłkę. Za to forma Wielkiego Fina sprawiła, że Kopites nie mogli znaleźć kolejnych superlatyw na określenie jego gry. Ówczesny asystent menadżera, Phil Thompson uważał za nieporozumienie, że Sami nie dostał nagrody dla zawodnika sezonu w Premier League i ciężko mu się dziwić, skoro Hyypia odegrał kluczową rolę w zajęciu przez Liverpool drugiego miejsca.

Opis sezonu: Świetna dyspozycja z poprzedniego sezonu utrzymała się do sierpnia, kiedy to The Reds zdobyli Tarczę Wspólnoty i Superpuchar Europy kosztem Manchesteru United i Bayernu Monachium. Problemy z sercem Gerarda Houlliera rzuciły cień na całe rozgrywki, ale Thompson dobrze przejął dowodzenie i dobrze poprowadził nas w Lidze Mistrzów. Słynny powrót na Anfield Houlliera miał miejsce w czasie dramatycznego zwycięstwa nad prowadzoną przez Capello Romą, a nie wiadomo, jak daleko Liverpool by zaszedł w rozgrywkach, gdyby nie strzelony w końcówce rewanżowego ćwierćfinału gol dla Leverkusen, który zakończył naszą przygodę z Europą.

Statystyki:

W lidze: drugie miejsce

FA Cup: czwarta runda

Puchar Ligi: trzecia runda

W Europie: ćwierćfinał Ligi Mistrzów

Najlepszy strzelec: Michael Owen (28)

Najwięcej występów: Sami Hyypia (57)

Przybyli: John Arne Riise (Monaco), Milan Baros (Banik Ostrava), Chris Kirkland (Coventry), Jerzy Dudek (Feyenoord), Nicolas Anelka (Paris St Germain, wypożyczenie)

Odeszli: Ian Armstrong (Port Vale), Layton Maxwell (Cardiff), Christian Ziege (Tottenham), Robbie Fowler (Leeds United), Sander Westerveld (Real Sociedad), Alan Navarro (Tranmere), Frode Kippe (Lillestrom), Jamie Redknapp (Tottenham), John Miles (Stoke), Nicolas Anelka (Paris St Germain), Gary McAllister (Coventry)

Najpopularniejszy film: Harry Porter i kamień filozoficzny

Najlepiej sprzedający się singiel: Will Young 'Anything is possible/ Evergreen'

Najlepiej sprzedająca się płyta: Dido 'No Angel'

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Pierwszy dzień w Pittsburghu - zdjęcia  (0)
24.07.2024 11:33, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Dzień 1 tourneé po Stanach Zjednoczonych  (0)
24.07.2024 10:26, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
The Reds wylądowali w USA- zdjęcia  (0)
24.07.2024 07:59, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Woodburn dołącza do Salford City  (1)
23.07.2024 22:52, B9K, BBC
The Reds wyruszyli do USA - zdjęcia  (0)
23.07.2024 20:04, Mdk66, liverpoolfc.com
Fabian Mrozek może opuścić Liverpool  (0)
23.07.2024 16:13, Bajer_LFC98, thisisanfield.com