Everton - LFC: Ostatnie 5 spotkań

W niedzielne popołudnie dojdzie do kolejnych derbów Merseyside w historii na Goodison Park. Postanowiliśmy Państwu przypomnieć 5 ostatnich konfrontacji pomiędzy tymi zespołami na Goodison Park.

Everton 0-2 Liverpool

Listopad 2009

Samobójcze trafienie Josepha Yobo i gol Dirka Kuyta dały The Reds zwycięstwo w 212 derbach Merseyside. Obrońca Evertonu odbił piłkę po strzale Mascherano, ta przeleciała obok zdezorientowanego Tima Howarda i w 12 minucie Liverpool wyszedł na prowadzenie.

Toffiki nie rezygnowały i za sprawą Fellainiego czy Cahilla stwarzały spore zagrożenie pod bramką Reiny. Decydujący moment w grze nastąpił w drugiej połowie, gdy po strzale Alberta Riery piłkę wprost pod nogi Kuyta odbił bramkarz i Holender spokojnie umieścił piłkę w bramce.

Everton 1-0 Liverpool

Luty 2009

Fa Cup

Liverpool odpadł z Pucharu Anglii po dramatycznym spotkaniu z Evertonem. Jedynego gola meczu zdobył w 118 minucie Dan Gosling. W pierwszym meczu na Anfield padł remis 1-1, więc zgodnie z przepisami zarządzono rewanżowe spotkanie na Goodison Park.

The Reds od końcówki regulaminowego czasu gry grali w 10 po dwóch żółtych kartkach Lucasa Leivy.

Wrzesień 2008

Fernando Torres strzelając dwie bramki pchnął Liverpool na szczyt tabeli po gorącym, dwieście ósmym w historii, derby Merseyside. Hiszpański snajper odprawił the Toffees z kwitkiem trafiając do siatki rywala dwukrotnie w przeciągu czterech minut drugiej połowy rozstrzygając losy trzech punktów. Bardzo dobre zawody tego dnia rozgrywał Robbie Keane.

Everton 1-2 Liverpool

Październik 2007

Dwa trafienia z rzutów karnych Dirka Kuyta dały bezcenne zwycięstwo The Reds. Sami Hyypia niefortunnie zaliczył trafienie samobójcze i dał tym samym Niebieskim prowadzenie do przerwy, jednak dwie jedenastki z czego jedna w doliczonym czasie gry zapewniły dramatyczne zwycięstwo podopiecznym Rafy Beniteza.

Everton kończył mecz w dziewiątkę, po tym jak Tony Hibbert i Phil Neville ujrzeli czerwone kartki.

Everton 3-0 Liverpool

Wrzesień 2006

Liverpoolowi nie wyszedł kompletnie mecz na terenie Evertonu. Decyzja o wystawieniu ledwo zaleczonego Carraghera kosztem Aggera okazała się sporym błędem Beniteza. Cahill razem z Johnsonem (2) przyczynili się wymiernie do wygranej gospodarzy. Ostatnią bramkę tego meczu na długo zapamięta Pepe Reina.