LFC - Rovers: Ostatnie 5 spotkań

Jutro na Anfield Road podopieczni Roya Hodgsona podejmować będą Blackburn Rovers. Przypomnijmy sobie wszyscy, jak wyglądało ostatnich 5 konfrontacji pomiędzy tymi zespołami na stadionie w Liverpoolu.

Liverpool 2-1 Blackburn

Luty 2010

Fernando Torres zaznaczył swój powrót do wyjściowej jedenastki zwycięskim golem, a Liverpool dzięki wygranej 2-1 zachował szansę na finisz w pierwszej czwórce.

Hiszpański napastnik strzelił swoją 13. bramkę w sezonie w 44. minucie meczu po tym, jak na prowadzenie zespół Liverpoolu wyprowadził Steven Gerrard, a wyrównał z rzutu karnego Keith Andrews.

Liverpool 4-0 Blackburn

Kwiecień 2009

Geniusz El Nino pomógł Czerwonym w odniesieniu ważnego zwycięstwa, dzięki czemu The Reds ciągle liczyli się w wyścigu o tytuł mistrzowski z Manchesterem United. Reprezentant Hiszpanii strzelił w pierwszej połowie dwa gole, pierwszy po fantastycznym woleju, który bez wątpienia przejdzie do historii rozgrywek. W drugiej części gry bramki strzelali jeszcze Daniel Agger i David Ngog w końcówce.

Liverpool 3-1 Blackburn

Kwiecień 2008

Bramki strzelane w drugiej połowie przez Stevena Gerrarda, Fernando Torresa i Andrija Woronina zapewniły komplet punktów, zanim Roque Santa Cruz zdobył honorowe trafienie dla gości. Gospodarze byli tego dnia stroną dominującą i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Liverpool 1-1 Blackburn

Październik 2006

Craig Bellamy zdobył bramkę przeciwko swojej byłej drużynie Blackburn Rovers, jednak Liverpool zdołał zdobyć tylko jeden punkt, remisując 1-1. W pierwszej części meczu Benni McCarthy doprowadził do szału kibiców siedzących na trybunie Kop, wyprowadzając gości na prowadzenie.

Liverpool 1-0 Blackburn

Październik 2005

The Reds odnieśli minimalne zwycięstwo dzięki bramce Djibrila Cisse w ostatnim kwadransie gry. W 75. minucie Cisse nie dał najmniejszych szans Bradowi Friedelowi, a po zdobyciu gola podbiegł do Rafy Beniteza i uścisnął jego dłoń.