LIV
Liverpool
Towarzyski
27.07.2024
01:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1780

Enrique: To jak pilnowanie Messiego


Jose Enrique podzielił się swoim doświadczeniem i stwierdził, że „Czasami wiesz co zrobi Luis Suarez, ale nie można go zatrzymać”. Boczny obrońca już od dwóch lat na treningach w Melwood doświadcza zakładania siatek przez Suareza.

Pomimo wielu treningów, Enrique wciąż nie wie, jak zatrzymać Urugwajczyka.

Zaznaczył również pewne podobieństwo pomiędzy tendencją Suareza do zakładania siatek i umiejętnością Lionela Messiego do schodzenia do środka boiska i mijania przeciwników.

- Cały czas mówię mu, że zawsze próbuje tego samego, zakładanie siatki. Cały czas tylko siatka, siatka, siatka. Po prostu wiesz, że to zrobi, ale nie ma sposobu, aby go zatrzymać – powiedział Enrique.

- Kiedy znasz kogoś, wiesz, czego możesz się po nim spodziewać, ale wciąż jest trudno przeciwko niemu grać.

- Zdobywa wiele goli na treningach. Podobnie jest z Messim, wszyscy mówią, że ciągle schodzi do środka boiska. Wiadomo co zrobi, ale ciężko go powstrzymać i wciąż strzela bramki. Z Luisem jest tak samo. Oczywiście jest wiele różnic pomiędzy samym zawodnikami.

- Luis jest wszechstronnym napastnikiem, ale nie chodzi tylko o bramki, chodzi również o to, co daje drużynie, chodzi o osobowość i podejście.

- Na meczach i na treningach jest taki sam. Daje się z siebie wszystko za każdym razem. Nigdy nie opuszcza treningów i odpukać, dotąd nie złapał kontuzji.

- Wszyscy chcą wygrywać, mam taki charakter, że nie lubię przegrywać, ale Luis, kiedy straci piłkę, wie że musi znowu nacisnąć na zawodnika.

- Oczywiście, niesamowite jest w jaki sposób zdobywa gole, a wiele z nich było niezwykłych.

Suarez jest poważnym kandydatem w walce o miano Gracza Roku, które zostaną rozdane dla gwiazd Barclays Premier League na koniec sezonu.

Jednakże konkurencja jest bardzo duża i dwóch głównych rywali Suareza, Gareth Bale i Robin van Persie są w wyśmienitej formie.

Enrique ma świadomość, że zdobycia nagrody przez jego kolegę z drużyny będzie trudnym zadaniem.

- Van Persie i Bale są w gazie. Van Persie był bardzo ważnym zawodnikiem dla Manchesteru United w tym sezonie, zaś Bale radzi sobie bardzo dobrze i w ostatnich meczach, Koguty wygrały dzięki jego bramkom.

- Jednak Luis jest moim przyjacielem, więc chciałbym, żeby zdobył nagrodę Gracza Roku.

- Ocena zawodników jest bardzo trudna gdyż wiele zależy od tego, gdzie znajdzie się zespół w tabeli i Tottenham oraz Manchester Untied znajdują w lepszej pozycji. Będzie mu ciężko. Jednak, oczywiście, uważam, że na nią zasługuje.

Liverpool strzelił 12 bramek w ostatnich trzech spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, a stracił tylko jedną.

Jednakże w niedzielę czeka ich ciężki test, gdyż do Merseyside przyjedzie Tottenham Andre Villasa-Boasa, który będzie szukał powtórki z ligowego zwycięstwa nad the Reds z listopada 2012 roku.

- Myślę, że gramy dobrze i musimy kontynuować taką grę. Jednak Tottenham również gra bardzo dobrze – powiedział Enrique.

- Sprowadziliśmy w styczniu kilku zawodników w postaci Philippe Coutinho i Daniela Sturridge’a i wnieśli wiele do drużyny, gdyż są dwoma dobrymi zawodnikami.

- Celem dla nas jest wygranie jak największej liczby meczów. Będzie bardzo, bardzo ciężko zakończyć sezon w pierwszej czwórce, ale nie jest to niemożliwe.

- Musimy zacząć od występu przeciwko Tottenhamowi, bo to jedna z drużyn, która walczy o ten sam cel, co my.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (7)

cee 07.03.2013 12:09 #
"Boczny obrońca już od dwóch lat na treningach w Melwood doświadcza zakładania siatek przez Suareza." Raczej od półtora roku ;)
Miles 07.03.2013 12:17 #
31.01.2011 Luis podpisał z nami kontrakt więc błędu nie ma ;)
KubiaszLFC 07.03.2013 12:52 #
Ja to bym zawiesił Suareza za nadmierne poniżanie kolegów na treningach ;)
Izzy 07.03.2013 13:01 #
Nie ma co się pluć.
Informację podała oficjlana strona naszego klubu.
parlan 07.03.2013 16:08 #
Jose zostanie Luis odejdzie i będzie spokój na treningach.Suarez na dzień dzisiejszy to jeden z pięciu najlepszych piłkarzy na świecie i nie sądzę,żeby chciało mu się grać następny sezon u nas o niewiadomo jaki cel.Bayern,Manchester City czy PSG moga za niego dać tyle ile Liverpool sobie zażyczy a jemu samemu dać dwu a nawet trzykrotnie większą kasę oraz gwarancję gry w LM.Radzę wszystkim pozbyć się złudzeń oraz bredzić o lojalności.
żółtoczerwony 07.03.2013 19:00 #
shelby ma perlan na stronie?
Miles 07.03.2013 20:45 #
fuuck dobry jestem zapomniałem o Jose; P

Pozostałe aktualności

Pierwszy dzień w Pittsburghu - zdjęcia  (0)
24.07.2024 11:33, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Dzień 1 tourneé po Stanach Zjednoczonych  (0)
24.07.2024 10:26, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
The Reds wylądowali w USA- zdjęcia  (0)
24.07.2024 07:59, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Woodburn dołącza do Salford City  (1)
23.07.2024 22:52, B9K, BBC
The Reds wyruszyli do USA - zdjęcia  (0)
23.07.2024 20:04, Mdk66, liverpoolfc.com
Fabian Mrozek może opuścić Liverpool  (0)
23.07.2024 16:13, Bajer_LFC98, thisisanfield.com