LIV
Liverpool
Towarzyski
27.07.2024
01:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1785

Pascoe: Luis jak Messi czy Ronaldo


Colin Pascoe - asystent Rodgersa - stwierdził, że Luis Suarez powinien być porównywany do takich piłkarzy jak Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo. Urugwajczyk strzelił w tym sezonie już 28 goli i nie odstaje w ogóle od najlepszych na świecie.

- To jeden z najlepszych piłkarzy na świecie - powiedział Pascoe.

- Jego sposób gry, strzelane gole, rekordy - właśnie dzięki temu powinien konkurować z najlepszymi.

- Parę miesięcy temu mówiłem już, że jest jednym z najlepszych graczy w Premier League. Jego występy są dowodem na to, że zasługuje na nagrodę piłkarza roku.

- Może grać na wielu pozycjach dlatego jest unikalny i wszechstronny. Nie ma problemu z tym, aby występować jako typowa dziewiątka albo dziesiątka, na lewej albo prawej stronie. Naprawdę robić różnicę. Niektórzy napastnicy potrzebują tego ostatniego podania od innych zawodników, a Luis umie strzelić w każdej sytuacji.

W poprzednim sezonie niektórzy mówili, że Urugwajczyk nie jest skutecznym egzekutorem, ale Pascoe stwierdził, że właśnie ten sezon jest dowodem na to, że jest zupełnie inaczej.

- Nic się nie zmieniło. On nadal chce strzelać dużo goli i wywierać presje na obrońcach. Nie ma problemu z walką w polu karnym. W zeszłym sezonie strzelił 17 goli w 39 występach, co nie było złym wynikiem.

- To jest przecież Luis Suarez, który ciężko pracuje na boisku i wywiera strach na przeciwnikach.

- Kocha styl gry Liverpoolu, ale ważne jest przecież to, że kocha grać w piłkę. Lubi codziennie ciężko trenować i grać w każdym meczu. Zawsze chce być na boisku pełne 90 minut, bo wcześniejsze zejście go nie satysfakcjonuje.

Niedzielne starcie z Tottenhamem na Anfield będzie na pewno pojedynkiem Suareza z Bale'm. Obu piłkarzy rywalizuje przecież o nagrodę piłkarza roku.

Pascoe ma wielki sentyment do Bale'a i ostrzega, że trzeba być bardzo ostrożnym w meczu przeciwko Kogutom.

- Gareth to wspaniały gracz, dlatego też trzeba być bardzo uważnym w grze przeciwko niemu. Trzeba podwoić krycie przy nim i nie dawać mu za bardzo dużo miejsca do rozgrywania piłki.

- Martwiłem się o niego, kiedy grał w Southampton, ale jego talent eksplodował.

- Grał dla reprezentacji Walii U-17, U-19 i U-21 i było z góry wiadomo, że będzie to gracz wysokiej klasy. Gra naprawdę na nieprawdopodobnym poziomie.

- Musimy starać się utrzymywać piłkę jak najdłużej i wymieniać dużo podań. Musimy także dobrze zachowywać się w obronie i nie dawać za dużo miejsca Bale'owi. Wiadomo przecież, że umie strzelać wiele goli.

Drużyna Andre Villasa-Boasa nie przegrała w lidze od grudnia, dlatego Pascoe ma wielki szacunek dla przeciwnika, który jest w bardzo dobrej formie. Asystent trenera stwierdził, że the Reds muszą gryźć trawę, tak jak na White Hart Lane w listopadzie, kiedy przegrali 2-1.

- W pierwszym meczu graliśmy bardzo dobrze. Wymienialiśmy wiele podań, naciskaliśmy, ale niestety ostateczny wynik nie był satysfakcjonujący. Musimy teraz zagrać jeszcze lepiej.

- Jesteśmy bardzo pewni siebie i nigdy nie przeceniamy przeciwnika, a na pewno nie Tottenham.

- Do końca ligi zostało 10 meczy, dlatego Pascoe wezwał piłkarzy, aby dali z siebie wszystko i uplasowali się jak najwyżej w tabeli.

- Naszym celem jest wygranie wszystkich 10 spotkań - dodał asystent.

- Zawsze chcemy wygrywać każdy mecz. Zagramy na Anfield 5 meczy i ważne jest to, abyśmy je wygrali. 5 pozostałych na wyjeździe także wypadałoby wygrać.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

cee 10.03.2013 13:39 #
@R25: "W zeszłym sezonie strzelił 17 goli w 39 występach, co ni było złym wynikiem." - mysle, ze to "ni" to mialo byc "nie", wiec nie sraj zarem - jest ok :P

Pozostałe aktualności

Pierwszy dzień w Pittsburghu - zdjęcia  (0)
24.07.2024 11:33, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Dzień 1 tourneé po Stanach Zjednoczonych  (0)
24.07.2024 10:26, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
The Reds wylądowali w USA- zdjęcia  (0)
24.07.2024 07:59, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Woodburn dołącza do Salford City  (1)
23.07.2024 22:52, B9K, BBC
The Reds wyruszyli do USA - zdjęcia  (0)
23.07.2024 20:04, Mdk66, liverpoolfc.com
Fabian Mrozek może opuścić Liverpool  (0)
23.07.2024 16:13, Bajer_LFC98, thisisanfield.com