05.05.2024
17:30

Osób online 1108

Oceny według LFC.pl

Liverpool wrócił na zwycięską ścieżkę w Premier League, pokonując beniaminka z Huddersfield 3:0. Pomimo wysokiego wyniku gra pozostawiała trochę do życzenia. Poniżej oceny za to spotkanie.

Simon Mignolet – bez oceny - Goście w tym meczu nie zrobili zupełnie nic, by Mignolet mógłby się choć trochę spocić.

Joe Gomez 7 - Był ustawiony inaczej niż zwykle. Spośród obrońców grał najbliżej prawej strony, ale nie miał się zapędzać do przodu. Z defensywnych zadań się wywiązał, zaliczył też kilka niezłych podań do przodu.

Joel Matip 6,5 - Dochodził do dośrodkowań w polu karnym przeciwnika, ale jakość jego uderzeń głową pozostawiała trochę do życzenia. Był bardzo precyzyjny w rozegraniu piłki.

Ragnar Klavan 6 - W ostatniej chwili zastąpił w jedenastce kontuzjowanego Lovrena. Zaliczył kilka prostych błędów przy wyprowadzaniu piłki. W obronie radził sobie w porządku, ale nie miał wiele pracy, a na pewno nie była ona wymagająca.

Alberto Moreno 6,5 - Zaliczył jedno ważne przerwanie akcji, gdy dogonił pędzącego z kontrą Depoitre i wybił piłkę na aut. Przyzwoity występ, choć niczym szczególnym się nie wyróżnił. Miał udział przy pierwszym golu, choć większą część zasług można przypisać błędowi obrońcy Huddersfield niż podaniu Hiszpana.

Jordan Henderson 6,5 - Miał jedno długie podanie w kierunku Firmino za linie obrony, które natychmiastowo stworzyło Liverpoolowi stuprocentową sytuację. W drugiej połowie już przy bezpieczniejszym wyniku grał odważniej i lepiej.

James Milner 7 - Dorzucał dobre piłki z rożnych, jedną z nich na bramkę zamienił Firmino. Wykreował partnerom cztery szanse, zaliczył cztery odbiory.

Gini Wijnaldum 6,5 - Strzelił gola, gdy rywal był już na deskach. Gdy grał w trójce środkowych pomocników, miał niewielki wpływ na grę. Lepiej wyglądał po wejściu Cana, gdy został przesunięty wyżej.

Mohamed Salah 6 W pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego, a także jednej sytuacji, gdy uderzył z pola karnego wprost w bramkarza gości po podaniu Firmino. Nie był tak przebojowy jak nas do tego przyzwyczaił. Zaliczył słabszy występ po ostatniej dobrej serii.

Roberto Firmino 7,5 – PIŁKARZ MECZU - Zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie był zawodnikiem, który stwarzał najwięcej zagrożenia pod bramką rywala. Dobrze dryblował i obsługiwał partnerów niezłymi podaniami. Wykreował szansę Salahowi, wywalczył rzut karny, strzelił gola na 2:0.

Daniel Sturridge 6,5 - Bardzo przeciętny w pierwszej połowie. Lepszy w drugiej. Przy strzelonym golu wykazał przytomność umysłu i dobre wykończenie.

REZERWOWI:

Alex Oxlade-Chamberlain 6,5 - Dał przywoitą zmianę. Był aktywny i pokazywał się do gry.

Emre Can 6,5 - Miał wnieść świeżość w środku pola, a jego wejście pozwoliło ustawić wyżej Wijnalduma. Zwyczajny występ.

Dominic Solanke – bez oceny - Ostatni ze zmienników. Wykazywał dużą ochotę do gry. Miał jedną ładną akcję, którą zakończył celnym strzałem.