LIV
Liverpool
FA Cup
28.02.2024
21:00
SOU
Southampton
 
Osób online 1224

Aldridge: FIrmino jest niesamowity


Były snajper Liverpoolu wyjawił, że jego zdaniem boiskowa inteligencja Roberto Firmino idealnie wpasowuje się w umiejętności i styl gry Mohameda Salaha i Sadio Mané.

Brazylijczyk ma za sobą najlepszy sezon na Anfield. Firmino zanotował 27 trafień, a całe ofensywne trio Liverpoolu aż 91.

Aldridge zwraca jednak uwagę bardziej na regularność z jaką Roberto stwarza sytuacje bramkowe swoim partnerom w ataku. Jego zdaniem Brazylijczyk spaja i wprowadza odpowiedni balans w formacji ofensywnej Liverpoolu.

- Gdy grasz trójką z przodu musisz zachować między nimi odpowiednią równowagę, a my jesteśmy pod tym względem niesamowici - powiedział Aldridge dla oficjalnej strony klubu.

- Zawodnicy wnoszą do gry różne wartości, umiejętności, a Firmino spaja to w jedność. Inteligentnie porusza się po boisku, a jego miejsce w każdej chwili mogą zająć Mané czy Salah.

- Myślę, że w tym aspekcie gry jest najlepszy. Potrafi odciągnąć odpowiednich zawodników rywala i przez to stworzyć więcej miejsca swoim kolegom. Jest niesamowicie inteligentny.

- Nie zapominajmy ile goli strzelił w poprzednim sezonie. Do tego trzeba dorzucić również asysty. Ma za sobą fantastyczną kampanię.

- Firmino jest niesamowicie dynamiczny, ruchliwy. Zawsze wspiera pozostałych dwóch kolegów w ataku i bierze udział w sytuacjach bramkowych.

John Aldridge ma nadzieję, że ofensywne trio The Reds zaliczy kolejny bardzo owocny sezon, a rozstrzelają się bardziej pomocnicy.

- Możemy jedynie wymagać więcej bramek od naszych pomocników - dodał.

- Nasze ofensywne trio zagrało na mistrzowskim poziomie zarówno jeśli chodzi o stwarzanie sytuacji bramkowych, jak i trafianie do siatki. Brakowało nam jedynie goli od zawodników grających bezpośrednio za ich plecami.

- Uważam, że powinniśmy zdjąć nieco presji z naszej ofensywnej trójki. Piekielnie dużo od nich wymagamy.

- W kolejnym sezonie więcej trafień dorzucić muszą nasi pomocnicy.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót meczu  (0)
26.02.2024 07:56, Zalewsky, EFL.com
Bradley: Jestem najszczęśliwszy na świecie  (2)
25.02.2024 23:09, AirCanada, liverpoolfc.com
Pochettino: Zabrakło skuteczności  (3)
25.02.2024 22:24, ManiacomLFC, chelseafc.com
Klopp o kontuzji Gravenbercha  (4)
25.02.2024 20:21, Mdk66, liverpoolfc.com
Virgil: Jestem bardzo dumny!  (12)
25.02.2024 19:48, Loku64, liverpoolfc.com