05.05.2024
17:30

Osób online 858

Pokonujemy mistrza Danii 2:0!

Liverpool po bramkach Diogo Joty i Mohameda Salaha zdobytych w drugiej połowie pokonał 2:0 ekipę Midtjylland.

W trzeciej minucie meczu goście odważnie zaatakowali i poważnie zagrozili Liverpoolowi pod bramką. Alisson nie dał się pokonać Dreyerowi w pojedynku sam na sam.

W 30. minucie spotkania murawę z powodu urazu musiał opuścić Fabinho, w jego miejsce wszedł Rhys Williams.

W spokojnym tempie toczyła się pierwsza połowa. Niewiele się działo i na większe emocje musieliśmy poczekać do drugiej połowy.

Na pierwszą dobrą okazję Liverpoolu i jak się okazało bramkową musieliśmy czekać do 55. minuty. Podopieczni Kloppa książkowo rozmontowali defensywę mistrza Danii. Po szybkiej akcji z klepki z Shaqirim Alexander-Arnold z okolic pola bramkowego podał do Joty, który wpakował futbolówkę do pustej bramki. I tym sposobem zdobył bramkę numer 10.000 w całej historii klubu!

W 88. minucie znakomitą okazję na zamknięcie meczu zmarnował Roberto Firmino, który po podaniu Alexandra-Arnolda przestrzelił wysoko ponad bramkę rywali.

Kilkadziesiąt sekund później drużyna gości mogła doprowadzić do wyrównania za sprawą Dreyera, ale na szczęście uderzył w boczną siatkę bramki Alissona.

Tak jak przez większość spotkania nic się nie działo, tak w samej końcówce, dość sporo. Po faulu na Salahu w polu karnym, arbiter zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego dla The Reds. Do karnego podszedł Salah, który pewnie pokonał golkipera Midtjylland, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Liverpoool: Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho (30' R. Williams), Gomez, Robertson - Henderson (46' Wijnaldum), Milner - Shaqiri, Minamino (60' Salah), Jota (80' Firmino) - Origi (60' Mané)

Midtjylland: Andersen - Andersson (65' Mabil), Sviatchenko, Scholz, Paulinho - Onyeka, Cajuste (81' Kraev) - Dreyer, Sisto (72' Evander), Mabil - Kaba (81' Pfeiffer)

Komentarze (70)

redartur76 27.10.2020 21:49 #
Czy leci z nami Lovren?
AlleyLFC 27.10.2020 21:49 #
Minamino jest tragiczny. Nic nie daje drużynie i nie mówię tylko o tym meczu.
Kijoraptor 27.10.2020 21:49 #
Źle to wygląda. Nie ma zagrożenia, gra toczy się w środku, a tam nie ma zaskoczenia. Czas chyba wrócić do korzeni, Sadio i Mo. Shaq nie popełnił błędów, ale nie stworzył zagrożenia. Divock biega i to wszystko, nawet na środku jest bezużyteczny. Tutaj trzeba wrócić do naszej gry 4-3-3.
radoLFC 27.10.2020 21:57 #
Raczej nie mamy tyłu zmian. Minamino, Origi, Shaqiri i Milner to na już
Zalewsky 27.10.2020 21:49 #
No to kontuzja Gomeza jest kwestią czasu - najbliższych dniach, tygodniach.
Jedi13 27.10.2020 21:50 #
Też się tego boję xd
cezarkop 27.10.2020 21:52 #
Od dzisiaj niejaki Gomez to szef naszej obrony panowie.
mrskee 27.10.2020 21:55 #
Spoko. do tego czasu Matip się wykuruje. Może.
użytkownik zablokowany 27.10.2020 21:57 #
Hahaha cezarkop wygrales komentarz dnia :D
radoLFC 27.10.2020 21:58 #
Czy palec Matipa wygra wyścig z czasem ? 🤪
VII 27.10.2020 22:00 #
Jurgen sam do tego doprowadził swoją krótkowzrocznością. Trzeba było sprowadzić obrońcę za Lovrena w lato to dziś byśmy jeszcze jakoś stali na nogach. A tak leżymy. Nasza obrona jest uzależniona od młodego chłopaczka oraz łamliwego gościa z bródką. To jest dramat że w klubie takiego kalibru nikt nie przewidział że tylko 3 nominalnych ŚO z czego dwóch łamliwych, to o jednego za mało w grze na tylu frontach...
mrskee 27.10.2020 22:00 #
@cezarkop To jest właśnie ten moment, żeby pokazać czy się ma jaja czy pipkę. Mam nadzieję, że Joe zawstydzi kokosy.
cezarkop 27.10.2020 21:49 #
Czy ci w czerwonych strojach to Liverpool ?? bo z przebiegu meczu trudno o taki wniosek.
krzycho765 27.10.2020 21:51 #
0 strzałów na bramkę z klubem o wartości rynkowej 50mln, czego my szukamy w tej LM
użytkownik zablokowany 27.10.2020 21:56 #
Dzisiaj nie ma slabych przeciwnikow. Tym bardziej w LM. Nie pamietasz juz Crveny Zvezdy?
krzycho765 27.10.2020 22:02 #
I to zawsze musi się na tym przytrafiać takie męczarnię w LM, co innego jak przyjdzie rewanż z Ajaxem i Atalantą.
czerwonyy 27.10.2020 21:51 #
Skandaliczna połowa. Nie spodziewałem się fajerwerków, bo widać, że po Sheffield drużyna nie jest w najwyższej formie, ale brak celnego strzału i zaangażowania jest nie do zaakceptowania. Salah, Mane i Firmino już w przerwie, albo będzie strata punktów.
Jedi13 27.10.2020 21:52 #
Ciężki mecz. Duńczycy grają autobusem. Przełamiemy ten mur. Rhys będzie objawieniem sezonu.
WojTECH 27.10.2020 21:59 #
Rhys do tej pory profesor, wszystkie piłki dokładne i świetnie się ustawia. Pytanie jak jeden na jeden
Pabloitto 27.10.2020 21:52 #
Frustrujące 45 minut, bramkarz duńskiej drużyny chyba zasnął, słabo gramy w ataku, zmiennicy nie naciskają podstawowej trójki.
Scooby_Doo 27.10.2020 21:52 #
Drugi garnitur w ataku to jakas porazka. Nic zeby nie stworzyc przez 45min z takimi ogorkami
elefce96 27.10.2020 21:52 #
Jak coś grać skoro nie dość że nie mamy na papierze środka pola, to jeszcze to co zostało zostało całkowicie zamurowane. Obrona kompletnym dramatem. Zamknęli nas jak wczoraj Burnley Tottenham. Dlatego nie możemy przedrzeć się na ich połowę.
ynwa19 27.10.2020 21:52 #
"Milion" bezproduktywnych podań w obronie oraz pomocy na zasadzie "ja do Ciebie,Ty do mnie"!
Panowie więcej ryzyka,twórzmy coś z przodu.
Wejście FSM prawdopodobnie konieczne.
unikatowy 27.10.2020 21:54 #
Proszę niech Klopp jak najszybciej zmienia Milnera. Drażni mnie strasznie jego gra, niedokładnie podania, straty, faul pod polem karnym. Sorry Milner ale powoli nie dajesz już rady. Gomez 3/3 długie piłki bite w aut, niech się lepiej nie bierze za rozgrywanie. Nie widzę żadnych pozytywów po pierwszej połowie.
Firmino_9 27.10.2020 21:55 #
Gini Hendo na środku obrony coraz bliżej 🤣
A potem Firmino i Origi
Radbug 27.10.2020 21:55 #
Jak mówiłem przy podaniu składów-ewidentnie zlekceważyliśmy przeciwnika. Mam wrażenie, ze my tego meczu nie wygramy, zanosi się na remis. My gramy jakby mecz miał się sam wygrać a Duńczycy walczą o każde źdźbło trawy.

Kontuzja Fabinho to jakaś komedia. Tu już nie ma nawet kogo obwiniać, bo nikt nie mógł przewidzieć, że nagle wypadnie nam 3 podstawowych (i potencjalnych) ŚO do gry. Trzeba się śmiać, bo na płacz już za późno. I mocno trzymać kciuki za Rhysa.
radoLFC 27.10.2020 22:01 #
Spokojnie, dużo do poprawy ale przynajmniej wiadomo co. Gorzej jak na przerwę schodzimy z dobrą grą i słabym wynikiem, bo wtedy nie wiadomo co poprawić
P1LSH1 27.10.2020 21:55 #
Ogólnie wszyscy grają piach, ale Minamino jest tragiczny, nie tylko dziś.
elefce96 27.10.2020 21:57 #
Bo zmarnował 3 okazje pod bramką? On chociaż je miał..
AlleyLFC 27.10.2020 22:01 #
Bo stopuje akcje, traci proste piłki, jest niedokładny i nic nie oferuje w przodzie. Ani nie poda ani nie strzeli. Lepiej byłoby mnie tam wystawić.
P1LSH1 27.10.2020 22:07 #
Trudno mówić o 3 okazjach, chodzi o to ze nie potrafi przyjąć piłki i się przy niej utrzymać, piłka się odbija od niego a on od przeciwników.
lfc257 27.10.2020 21:56 #
po tym co widzieliśmy jakoś mniej się dziwię, że Klopp uparcie wystawia Firmino pomimo jego słabej formy. to co pokazują dzisiaj zmiennicy to porażka
caharin7 27.10.2020 22:02 #
Kompletnie nie mamy pomocy, zmiennicy muszą wziąść się do pracy, Milner do zmiany bardzo słabo dziś niestety
Zalewsky 27.10.2020 22:03 #
I cyk Wijnaldum.
caharin7 27.10.2020 22:08 #
Chyba ktoś mnie czyta, trzeba się już bać 😁
caharin7 27.10.2020 22:15 #
Mówię do żony że Shaq do zmiany a tu takie podanie, super, mam nadzieję że worek się rozwiąże
Scooby_Doo 27.10.2020 22:48 #
Firmino za ten strzal powinien grzac lawe przez pare kolejnych meczy
Kijoraptor 27.10.2020 22:51 #
Firmino sobie nic nie robi z roli rezerwowego. Nie zasługuje na pierwszy skład.
cezarkop 27.10.2020 22:55 #
Poza akcją bramkową Koty to zagraliśmy wielką kupę aczkolwiek Jurgen jak zawsze znajdzie kilka pozytywów.
RedFan1892 27.10.2020 22:59 #
Pierwsze 45min do zapomnienia, drugie dużo lepsze choć straty łatwe były. Cieszą bardzo 3pkt. Szykujemy się na mecz z młotami. YNWA!!!
Jedi13 27.10.2020 22:59 #
My Gramy oszczędnie bo gramy co 3 dni. Nawet Pressing był dzisiaj na pół gwizdka.
adamne 27.10.2020 23:18 #
Grało dzisiaj kilku rezerwowych, na co oni się oszczędzali? Na ławkę?
caharin7 27.10.2020 23:00 #
Jesteśmy jak ten wróbelek który musi klęknąć na kolanko żeby dziobnąc ziarko. Cały prawie mecz na kolanach, ale wstaliśmy strzeliliśmy 2 bramki, nic nie straciliśmy, zapominamy i jedziemy dalej
mrskee 27.10.2020 23:20 #
"wróbelek który musi klęknąć na kolanko żeby dziobnąc ziarko" o zesz kurwasz xDD
Zalewsky 27.10.2020 23:00 #
Było nerwowo, sennie, bramka nieco rozruszyła, ale i rozluźniła. Mogło być lepiej, mogło być też gorzej.

Teraz czekamy na dobre wieści odnośnie Fabinho.
RedFan1892 27.10.2020 23:02 #
Dokładnie też jestem ciekaw co z nim bo obrona już osłabiona
Bengaloe 27.10.2020 23:01 #
Słabiutki mecz, powiedziałbym nawet, że Duńczycy zasłużyli na remis. Cieszy czyste konto i piękna pierwsza bramka, do tego więcej niż przyzwoity mecz Rhysa.
Pytanie wieczoru, jak poważny jest uraz Fabinho.

YNWA
Kijoraptor 27.10.2020 23:03 #
Cieszy czyste konto i bramki Joty i Mo. Martwi nadal brak środka i słaba gra systemem 4-2-3-1. I oczywiście kontuzja Faba. W lidze z Thiago będzie lepiej.
Pabloitto 27.10.2020 23:05 #
Martwię się o Fabsa i Hendo, piękna akcja bramkowa, mecz ogólnie do zapomnienia.
użytkownik zablokowany 27.10.2020 23:08 #
Hendo pokazywali to normalnie lazil i sie zachowywal, na pewno nic mu nie jest. A Fab to mozs byc cos powaznego. Mysle ze nie mowimy tu o kontuzji na pol roku, ale z 2-3tyg byc moze tak.
caharin7 27.10.2020 23:12 #
Myślę że z Hendo jest ok, wprowadzają go tylko na 45 min i zmiana, ciekawe co z Fabem wygląda że to jakiś mięsień
aro8 27.10.2020 23:13 #
Widze, ze skopiowaleś ten komentarz z meczyków
caharin7 27.10.2020 23:41 #
Nie, po prostu oglądam mecze, słucham komentarzy, choć nie Nahornego i czytam
VII 27.10.2020 23:11 #
To wszystko byłoby fajne gdyby nie fakt że tracimy kolejnego wartościowego zawodnika i jesteśmy już zdani wyłącznie na łaskę losu. Bardzo wkur**a mnie ta sytuacja z obrońcami ponieważ trzecim niezbyt kosztownym transferem w lato mogliśmy załatwić sprawę i zabezpieczyć sobie tyły na takie ewentualności, a tak siedzimy w gównie po szyje i robimy przysiady. Co do samej gry to jest ona tak toporna jakby 8 naszych chłopaków wnosiło fortepian na piętro, a tylko 2 potrafiło na nim grać. Nie ma tego flow i elementów zaskoczenia przeciwnika, którymi błyszczeliśmy kiedy chłopcy byli głodni trofeów. Myślę że Klopp musi przygotować sobie Plan C i oswajać Wijnalduma oraz Milnera z perspektywą gry na nowej pozycji. W okresie letniego okienka pisałem o Milnerze na ŚO dla jaj, ale nawet nie miałem pojęcia że za 2-3 miesiące taka opcja będzie na serio rozpatrywana

PS. Szwagier załapał się razem z Crouch'em do Studia BT jako ekspert. Poprzednio piastowane stanowisko rzecznika prasowego drużyny i twarzy kampanii reklamowej Nivea procentują :D
redartur76 27.10.2020 23:24 #
Nie wiem jak to opisać. Gra na ręcznym chyba no bo jak inaczej. Czekam co Fabsem bo to jest chyba teraz najistotniejsze.
lfc257 27.10.2020 23:33 #
wynik lepszy niż gra. trudno się cieszyć bo wypadnięcie Fabihno to w obecnej sytuacji dramat. tylko patrzeć jak Henderson zacznie grać jako stoper
Adrianeklfc 27.10.2020 23:39 #
Minamino rozczarowuje...niedokładny,nie robi żadnej przewagi i do tego słabiutki fizycznie. Może jeszcze udowodni.
VII 28.10.2020 00:33 #
Ciężko będzie. Chłopak jest dobry jedynie w pressowaniu, robieniu pustych przebiegów i odgrywaniu prostych piłek do lepiej ustawionych kolegów. Ma niekiedy wystawiane istne patelnie, a mimo to albo odskakuje mu piłka, albo nie potrafi dostawić nogi i ustawić się gdzie trzeba. Miał być samuraj, a jest taki bym powiedział przeciętniak. Jednakże jeśli Jurgen go chciał to musiało za nim przemawiać coś więcej niżeli tylko reklamy i marketing na azjatyckim kontynencie.
lineker 28.10.2020 00:54 #
Jak patrzę na jego grę to myślę że został Jurkowi wrzucony właśnie ze względu na azjatycki rynek. Dajmy mu jeszcze szanse, w końcu jest w rodzinie.
adamne 28.10.2020 00:17 #
Faktycznie nie był to mecz o którym będziemy opowiadać wnukom, ale jak sobie przypomnę fazę grupową sprzed 2 lat... Wtopa z PSG, wtopa z Napoli, wtopa z Crveną Zvezdą! I ten kiks Milika w końcówce, dzięki któremu w ogóle wyszliśmy z grupy. A wszyscy pamiętamy jak to się wszystko skończyło.
Trzeba się cieszyć z kompletu punktów bo nie zawsze wygrywa się ładnie i łatwo a mecz na pewno dał Kloppowi dużo do myślenia.
Tylko ten Flaco :(
lineker 28.10.2020 00:46 #
Mecz grany na pół gwizdka, chociaż zmiennicy mogli się lepijej postarać. Minamino jest tak słaby że aż oczy bolą. Kontuzja Fabinho wcale nie pomaga, myślę że Henderson został zmieniony dlatego że w sobotę zagra na środku obrony w parze z Gomezem. Podoba mi się ten młody Rhys, będą z niego ludzie, ale na West Ham jeszcze nie jest gotowy. YNWA
Scofield1111 28.10.2020 05:01 #
Dobrze, że Shaqiri ruszał się jak Shakira w teledyskach bo reszta to jak muchy w smole
Robsonek 28.10.2020 07:32 #
Mecz do zapomnienia, ciężko niestety będzie wymazać z pamięci bezradność Origiego..
Zalewsky 28.10.2020 08:16 #
Divocka to by trzeba zimą sprzedać...
użytkownik zablokowany 28.10.2020 09:56 #
Ta, i uzaleznijmy sie calkowicie od partacza Firmino. Swietna sprawa na dluzszy czas. Jeszcze znienawidzicie Firmino za jego nieskutecznosc.
adamne 28.10.2020 11:03 #
Divocka to trzeba było sprzedać latem zamiast Brewstera.
MKrzysiek 28.10.2020 17:58 #
To był mecz, który może nie zachwycił ani urzekła nas grą swojej drużyny ale najważniejsze są tutaj kolejne 3 punkty do kolekcji i po 2 kolejkach Ligi Mistrzów 1 miejsce w grupie. Patrząc się całościowo na naszą grę coś co musi cieszyć to mądrość oraz wysoka kultura taktyczna gry, która przejawiała się w tym, że nie forsowaliśmy zbytnio tempa gry, ale wygraliśmy stosunkowo niskim nakładem sił. Za grę należy pochwalić Alissona, Trenta, Joe Gomeza, Andy, Rhys Williamsa, DIogo Jotę (kolejne już 3 trafienie w tym sezonie zapisane na jego konto), Mo Salaha (tym meczem pewnie egzekwując rzut karny zdobył swojego 101 gola dla nas) i Sadio Mane. Reszta drużyny zagrala na przeciętnym poziomie, ale pamiętać należy, że w tym meczu nie liczył się jakiś oszałamający styl gry, a 3 punkty zdobyte do kolekcji i cel ten został zrealizowany
Jedynym zmartwieniem przed najbliższymi meczami jest to kto będzie Joe Gomeza na środku obrony (miejmy nadzieję, że na najbliższe spotkania będą już gotowi do gry Fabinho i Joel Matip oraz, że wreszcie przestaną ich omijać kontuzje - mam tu na myśli zwłaszcza Kameruńczyka)

Klopp: Nie ma już żadnej presji  (5)
Van Dijk może nie zagrać z Tottenhamem  (23)