27.04.2024
13:30

Osób online 1039

Liverpool pokonuje Ajax 1:0!

Liverpool po dobrym, intensywnym meczu pokonał Ajax 1:0 i melduje się w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w drugiej połowie Curtis Jones.

W pierwszych minutach Liverpool zmarnował dwie doskonałe okazje na objęcia prowadzenia. Dwa strzały sprzed pola karnego Curtisa Jonesa nie przyniosły bramki dla The Reds. Pierwsze uderzenie Anglika zostało zatrzymane przez Onanę, a drugie trafiło w słupek.

W następnych minutach akcja przeniosła się na środek boiska, gdzie obie drużyny próbowały budować akcje od tyłu. Przez większość czasu pierwszej połowy to piłkarze Ajaksu częściej operowali piłką, jednak nie przekuli tego w sytuacje bramkowe poza jednym strzałem z dystansu Mazraouiego.

Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 50. minucie Ajax zagroził bramce Liverpoolu. Neres dośrodkował w pole karne do Klaasena, ale ten niecelnie główkował.

Siedem minut później drużyna gości zmarnowała znakomitą okazję. Mazraoui oddał strzał silny strzał po ziemi z pola karnego. Kelleher fantastycznie obronił i skierował piłkę do boku a Neres po dobitce trafił w słupek.

Chwilę później po rozbudowanej akcji Liverpoolu Neco Williams dośrodkował w pole karne na długi słupek. Curtis Jones wykorzystał błąd przy wyjściu z bramki Onany i sprytnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

W 62. minucie jedną z najlepszych kontr the Reds zmarnował Salah, któremu nie udało się minąć golkipera Ajaksu w sytuacji sam na sam.

W 84. minucie Firmino po dograniu w pole karne przez Salaha znalazł się oko w oko z Onaną. Jednak Kameruńczyk okazał się górą w tym pojedynku zbijając piłkę po uderzeniu Brazylijczyka na słupek.

Liverpool wychodził w drugiej części spotkania z nieliczoną liczbą kontr i żadnej nie potrafił wykorzystać.

Na dwie minuty przed końcem świetnie na linii interweniował Kelleher po strzale z główki Huntelaara.

Liverpool: Kelleher - Neco Williams, Matip, Fabinho, Robertson - Wijnaldum, Henderson, Jones - Jota (68' Firmino), Salah (90' R. Williams), Mané

Ajax: Onana - Mazraoui (86' Huntelaar), Schuurs, Blind (86' Martinez), Tagliafico - E. Alvarez (69' Labyad), Klaasen, Gravenberch - A. Santos, Tadić, Neres (81' Traore)

radoLFC 01.12.2020 21:47 #
Mane i Jota po snickersie, bo mogliśmy prowadzić.
Radbug 01.12.2020 21:47 #
Mane szarpie, Curtis szarpie, Salaha nie ma na boisku.

Kelleher znacznie sie poprawił od ostatniego jego występu. Zwłaszcza gra nogami i podania zasługują na pochwałę. Niemal nie widać różnicy pomiędzy Alissonem. Widać, ze młody czerpie przykład.
Zalewsky 01.12.2020 21:48 #
Jeszcze mecz się nie skończył, a każdy strzał leciał prosto w niego.
radoLFC 01.12.2020 21:49 #
Moim zdaniem powinni mniej grać do bramkarza bo jego wykopy to zazwyczaj strata.
Radbug 01.12.2020 21:53 #
To chyba rado niedokłądnie oglądasz. Koledzy mu nie pomagaja, nie wystawiaja sie do podań, a mimo to kilka długich piłek bardzo celnych i nie widać po nim paniki, a piłkarze Ajaxu zawsze do niego podbiegają by zrobić presję.

Zalewsky. nie mówię o strzałach bo ich nie było zbyt wiele (chociaż poradził sobie ze spalonym Klaasena i całkiem ładnie wybronił ten strzał z dystansu), chodzi mi głównie o grę nogami i że się nie spalił psychicznie.
Radbug 01.12.2020 21:54 #
A z ta różnica chodziło mi tylko o grę na przedpolu i podania. W żadnym razie oczywiście nie porównywałem go do Alissona ogólnie jako bramkarza. ;)
Zalewsky 01.12.2020 21:47 #
Oby to nie skończyło się tak jak z Atalantą.
Hawken17 01.12.2020 21:50 #
Pan piłkarz, może to być największy wygrany tych wszystkich kontuzji. Szkoda że ten strzał nie wpadł.
cezarkop 01.12.2020 21:52 #
Na duży plus dzisiaj, spokój opanowanie i wielka dojrzałość w grze
caharin7 01.12.2020 21:53 #
Dla mnie również mega pozytyw
Radbug 01.12.2020 21:55 #
Chyba najlepszy na boisku dotychczas. Rozgrywa. Jako jedyny oddaje strzały. Powinien miec brameczkę na koncie, ale gra w Liverpoolu, wiec wiadomo, ze pech level 100 będzie...
adamne 01.12.2020 22:01 #
Zawalił jedną kontrę gdzie mógł podać na prawo chyba do Salaha ale zamiast tego wypuścił sobie piłkę i stracił a byłoby sam na sam. Poza tym bardzo dobrze, szkoda tego podania pod linię do Robertsona który nie ogarnął co się dzieje.
Kijoraptor 01.12.2020 21:49 #
Nie jest źle, są strzały, są sytuacje. Moim zdaniem jednak o pół tempa spóźnione podania czy to Joty czy Mane. Prawa strona w ofensywie nie istnieje, Salah nie ma podań od Williamsa, który mało co się angażuje w atak. Andy ciekawym zagraniem bliski gola. Na bramce Keleher odziwo pewnie i skutecznie. W drugiej połowie coś dla nas wpadnie. Otwieramy kolejne piwko.
poprzerwie2 01.12.2020 21:49 #
Salah totalnie bez formy, te długie piłki Matipa to kryminał, krew mnie zalewa, ogólnie brak kreatywności w środku, Thiago wracaj! Jota irytuje drugi mecz z rzędu egoizmem, z Brighton mógł puścić Mane na 0:2 i zamknąć mecz, dzisiaj również 3 vs 1 i znowu sam, nie wszystko będzie wychodzić, mam nadzieje ze Klopp mu to przetłumaczy, ogółem mecz mocno przeciętny jak narazie w naszym wykonaniu, ogólnie ja osobiście jeste wkurwi*ny poziomem który reprezentujemy
Kijoraptor 01.12.2020 21:52 #
Bez formy ? Jak nie dostaje podań od Neco, bo ten w ogóle nie angażuje się w ofensywie to ciężko coś ugrać. Dlatego więcej akcji idzie lewą stroną i Mane.
unikatowy 02.12.2020 01:02 #
Czuje dokładnie to samo, może oprócz Joty, ostatnio strzela to jakiś ciągnie tę padake z przodu, oprócz tego słowo w słowo mógłbym napisać 😛
Hacek7 01.12.2020 21:49 #
ogladam kazy mecz the reds i od pewnego czasu Mane jest bez szału nie ma szybkosci co pokazał dzis w pierwszej polowie gdzie schuups go wyprzedził bez problemu do tego zero wygranych pojedynkow 1vs1 w ogole nie robi przewagi na stronie wszystko schodzi do srodka i podaje co nic nie daje.ewidentni ewidac ze jest zajechany,jota tylko to pociagnac bo jest na swiezosci gdzie kiwa po 2,3 gosci i zagrywa ,salah to samo co mane
poprzerwie2 01.12.2020 21:59 #
A kartkę żółta to kto dostał na Mane, święty mikolaj?
navyblue 01.12.2020 21:49 #
Nie jest źle. Jak na taki pomór jaki mamy z urazami. Niby Ajax więcej z gry ale to my konkretniejsi pod bramką. Dobry wynik w drugim meczu. Fajnie jakby Duńczycy to utrzymali.

użytkownik zablokowany 01.12.2020 21:53 #
Footybite i wybierz sobie cos dla siebie. Tam jest multum strimow. Oczywiscie glownie angielski komentarz.
ynwa19 01.12.2020 21:51 #
Wygląda to całkiem całkiem i to zarówno w de-jak i ofensywie.
Szkoda tego słupka Curtisa.
Jak dla mnie arbiter powinien dać Schuursowi czerwoną kartkę!

Wygrać to ponieważ Atalanta może nie odniesie zwycięstwa i już dzisiaj byłoby zaklepane pierwsze miejsce.

Do boju The Reds-!-:)
poprzerwie2 01.12.2020 22:00 #
Również liczyłem na czerwień
adamne 01.12.2020 23:25 #
Mane też mógł dostać za to uderzenie w twarz więc się wyrównało.
ynwa04 01.12.2020 21:52 #
Trzeba poprawić dokładność podań, bo inaczej nic nie będzie dało się poważnie zagrozić ajaxowi
Kijoraptor 01.12.2020 21:54 #
Sporo podań idzie górą na walkę. Słabo to wygląda po ziemi, stąd sporo strat.
Pabloitto 01.12.2020 21:58 #
Wyrównany mecz i mimo 0-0 ogląda się fajnie. Trzeba coś strzelić.
BigAnfield 01.12.2020 21:59 #
Przynajmniej oddaliśmy celny strzał. Nic się nie klei. Kolejne kontuzje. Materiał na porządny piłkarski thriller w wydaniu okładkowym.
Prośba do panów z nickiem "ynwa". Dodajcie jakieś imiona zamiast liczb, bo narobiło się tych nicków w ostatnim czasie i bardzo prosto Was pomylić kto jest kto.
ynwa19 01.12.2020 22:02 #
Tak mi się wydaje,że byłem pierwszy z tych który ostatnio regularnie piszą-:)
Ale pomyślę nad dodatkiem
lfcproud23 01.12.2020 22:58 #
liczę, że to jednak będzie ynwa20, bo tyle będziemy mieli tytułów w maju
tosa0000 01.12.2020 22:49 #
Widać osłabienia z przodu napastnicy no tak słabo im idzie ale Kelleher daje rade na duży plus ")
Radbug 01.12.2020 22:54 #
Ci których się najbardziej obawialiśmy zapewnili nam dziś 3 punkty. Kelleher obronił piłkę meczową i 2 inne groźne strzały. A Neco, na którego narzekaliśmy, ze słabo w ataku, dziś piękna asysta. Własnie dzięki takiemu U23 nadal dajemy jeszcze radę, pomimo nawały kontuzji.
Mancza 01.12.2020 22:56 #
Kelleher mega pozytywnie zaskoczył. Mogliśmy spokojnie wygrać ten mecz wyżej, brakowało wykończenia, ale liczą się 3 pkt :)
Mancza 01.12.2020 22:57 #
BigAnfield 01.12.2020 22:57 #
Problem z wybraniem zawodnika meczu. Z pola nikt się nie wyróżnił. Wszyscy zagrali na podobnym poziomie. Może Curtis za bramkę. Natomiast mój głos wędruje do młodziana z bramki. Co miał wyjąć to wyjął. Na zachętę Panie Kelleher.
Radbug 01.12.2020 23:00 #
Dokładnie, drugiej szansy na MOTM moze jeszcze długo nie dostac, wiec niech ma, niech się nacieszy, bo zasłużył tak samo jak Curtis ;)
ynwa19 01.12.2020 22:57 #
A uspakajałem przed meczem,że będzie dobrze!
AirCanada 01.12.2020 22:58 #
Fajny, rozsądny i ekonomiczny występ chłopców Kloppa! Cel był jasny, wynik, który zapewni awans, a więc remis, albo zwycięstwo. W dodatku Włosi zremisowali u siebie z Duńczykami, więc jak patrzę na tabelę to mamy pewny awans i to z 1 miejsca w grupie. Grejt! Na spotkanie w Dortmundzie w 6 kolejce obowiazkowo trzeba CAŁY drugi garnitur posłać. Nie mamy już pola manewru na kolejne urazy w składzie.

Dziś zdecydowanie najbardziej podobał mi się Jones! Będą ludzie z tego chłopa! Pamiętajmy, że ma 19 lat, a radzi sobie w środku pola momentami jak wyjadacz! Wielkie ukłony w stronę naszego wychowanka. Neco też dziś całkiem pozytywnie. Asysta przy pomocy bramkarza gości z pewnością doda mu nieco pewności siebie, a wobec urazu Milnera wszystko wskazuje na to, że z Wolves w pierwszym składzie wybiegnie.

Czekamy teraz na te Wilki w niedzielę. Byłbym nawet spokojny, gdyby nie uraz Alissona ... A tutaj wizja Adriana i Kellehera, mimo całkiem obiecującego występu tego drugiego dziś, jest delikatnie mówiąc, mało zachwycająca!

Reasumując brawo za 3 pkt i awans po 5 kolejce. Jedziemy dalej!
pawi 02.12.2020 08:17 #
Gdzieś wyczytałem że można będzie grać w Danii
Pabloitto 01.12.2020 22:58 #
Onana był zbyt pewny siebie podczas meczu i w końcu spierdolił, mamy awans i super, ofensywny meczyk i takie dobrze się ogląda, czas leci szybko, będę kibicował Ajaxowi żeby wyszedł z grupy, przyjemnie się na nich patrzy.
redartur76 01.12.2020 22:58 #
No i gitara. Brak świeżości z przodu ale niestety ma co się dziwić. . Kelleher na duży plus. Brawo.
radoLFC 01.12.2020 22:59 #
Bramka Jonesa, asysta Williama, parada Kellehera - nic mnie bardziej nie cieszy
lfcproud23 01.12.2020 23:00 #
Najszybszy awans z grupy w erze Kloppa, chyba?
cezarkop 01.12.2020 23:01 #
Młodzi wygrali nam ten mecz brawo. Nawiąże jednak do czegoś innego, mianowicie Jurgen ma 5 zmian w meczu ,robi 2 a właściwie jedną. Do czego potrzebni są tacy jak Minamino lub Tsimikas nie mam pojęcia jeżeli już robić transfery to takie które grają. Chyba lepiej stawiać na młodzież.
Hawken17 01.12.2020 23:03 #
Tak się mylić, jak w sprawie Kellehera dzisiaj, to czysta przyjemność. Awans i pierwsze miejsce zabezpieczone!
użytkownik zablokowany 01.12.2020 23:03 #