LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1249

Wright: Ten mecz powinien być rozgrywany wieczorem


Liverpool zmierzy się z Manchesterem City w pierwszym meczu po przerwie na mecze reprezentacyjne. The Reds w meczu na szczycie Premier League zagrają 25 listopada na Etihad o godzinie 13:30, otwierając tym samym 13. kolejkę spotkań.

Mecze rozgrywane w sobotę niejednokrotnie były dla Jürgena Kloppa drażliwą kwestią w tym sezonie. Menedżer Liverpoolu argumentował swoje stanowisko choćby czasem potrzebnym zawodnikom na regenerację po powrocie ze zgrupowań reprezentacji. Początek starcia The Reds z City zaplanowany na wczesne godziny sobotnie oznacza, że podopieczni Kloppa zaliczą 'wczesny start' po każdej z czterech przerw na mecze międzynarodowe w 2023 roku.

Ian Wright wyraził swoje niezadowolenie z decyzji o takim terminie rozgrywania meczu, jednak miał inny powód niż menedżer Liverpoolu.

- Współczuję Kloppowi - powiedział były napastnik w Kelly and Wrighty Show.

- Biorąc pod uwagę rangę meczu i to, jak dobre to zestawienie, zdecydowanie wolałbym, żeby to odbyło się wieczorem.

Wright z westchnieniem zareagował na godzinę rozpoczęcia spotkania, jednak prezenter Kelly Cates przypomniał mu, że mecz wciąż może być interesujący.

- Mam taką nadzieję - dodał Wright.

- Wiem, że nie robię w tym momencie najlepszej reklamy Premier League!

Po wyborze do transmisji telewizyjnej, starcie Liverpoolu z City zostało przeniesione na wczesny weekendowy termin, ponieważ wcześniejsze incydenty między kibicami obu drużyn uniemożliwiły rozegranie meczu w sobotni wieczór. Przeniesienie spotkania na niedzielę również nie było możliwe, ponieważ City we wtorek rozgrywa mecz Ligi Mistrzów.

Menedżer The Reds jasno wyraził się na ten temat po wrześniowym zwycięstwie z Wilkami, kiedy to Alexis Mac Allister musiał zostać zmieniony w przerwie meczu pośrednio z powodu późnego powrotu z Ameryki Południowej. Październikowe derby Merseyside także zostały rozegrane o 13:30 tuż po przerwie na mecze reprezentacji.

- To nie jest problem, gdy masz za sobą normalny tydzień, zawsze to mówiłem - wyjaśniał w przeszłości Klopp.

- Łatwo się do tego zaadaptować.

- Jedyny problem to brak czasu na regenerację. Do marca mamy cztery przerwy reprezentacyjne, a po dwóch z nich zaczynamy w sobotę o 13:30. Jeśli coś o tym powiem, to wszyscy będą mówić, że znowu się skarżę.

- To jest żart. Mamy zawodników, którzy byli w Ameryce Południowej. Jeszcze ich nie widziałem, a do meczu zostały 24 godziny. Tak to wygląda. Nie możemy tego zmienić, nigdy tego nie zmienimy.

- Kanał telewizyjny może zmienić nazwę, ale to niczego nie zmienia. Oni po prostu mają to gdzieś.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (5)

MG75 19.11.2023 13:00 #
Nie rozumiem- O 17.30 nie byłoby bezpiecznie, ale o 12.30 już OK?
WojtekYNWA 19.11.2023 17:55 #
Też tego nie pojmuje
Man_In_Red 19.11.2023 14:54 #
Ważne, że Azja obejrzy sobie wieczorem i będą zadowoleni.
mnk2 19.11.2023 17:55 #
Argumenty władz ligi odnośnie bezpieczeństwa z d... Kupe kasy zgarną z reklam bo wyspiarze rusza do knajp na lunch połączony z meczem. Wbrew pozorom tam w soboty o 12.30 w knajpach jest tłok. Niewielu się "hańbi" pracą w soboty.
Owen89 19.11.2023 21:54 #
Jak wygramy to o 15:15 zgon w sobotę, wszystkie kobiety proszę pretensje kierować FA 😉

Pozostałe aktualności