CHE
Chelsea

Osób online 1965

Euro 2024: Gakpo i VVD z awansem

Cody Gakpo i Virgil van Dijk pomogli Holandii odnieść zwycięstwo 2:1 nad Turcją i awansować do półfinału Euro 2024.

Kapitan Oranje oraz skrzydłowy Liverpoolu spędzili na murawie 90 minut. Natomiast Ryan Gravenberch obserwował poczynania kolegów z ławki rezerwowych.

Gakpo odegrał kluczową rolę przy bramce, która ostatecznie przesądziła o losach awansu.  Początkowo trafienie zostało nawet zapisane na jego koncie, ale finalnie do protokołu meczowego trafił gol samobójczy Merta Muldura.

Reprezentacja Turcji objęła prowadzenie w 35 minucie za sprawą Sameta Akaydina, a do remisu doprowadził Stefan de Vrij w 70 minucie spotkania.

W półfinale Euro 2024 (pierwszym od 2004 roku) podopieczni Ronalda Koemana zmierzą się z Anglią (10 lipca, 21:00, stadion Signal Iduna Park w Dortmundzie).