Kolejna kontuzja Beckera, Brazylijczyk nie zagra z Mewami
Alisson opuści mecz Liverpoolu z Brighton & Hove Albion z powodu kolejnej kontuzji.
Bramkarz nie jest częścią drużyny, która udała się w podróż na południe Anglii i oczekuje się, że zastąpi go Giorgi Mamardashvili.
33-latek został również zastąpiony w reprezentacji Brazylii przez bramkarza Corinthians, Hugo Souzę, na mecze towarzyskie z Francją i Chorwacją.
Alisson, który z powodu kontuzji mięśniowej opuścił pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Galatasaray, wrócił na rewanż, mając za sobą mecz w podstawowym składzie w zremisowanym spotkaniu Premier League z Tottenhamem Hotspur.
Liverpool nie zamierza ryzykować dalszego pogorszenia sytuacji, wystawiając swojego podstawowego bramkarza na mecz na Amex Stadium w sobotę.
W tym sezonie wystąpił w 34 meczach klubu we wszystkich rozgrywkach, 13 razy zachowując czyste konto. Już na początku sezonu zmagał się z urazem ścięgna udowego, który wykluczył go z gry na półtora miesiąca.
Alisson na początku tego miesiąca przedłużył swój kontrakt z Anfield, gdy Liverpool aktywował w jego umowie roczną opcję przedłużenia kontraktu. W ostatnich latach zmagał się z wieloma kontuzjami, dlatego Mamardashvili został zatrudniony jako solidny rezerwowy.

Komentarze (1)