05.05.2024
17:30

Osób online 1156

Oceny wg LFC.pl

Prezentujemy Państwu oceny LFC.pl za mecz Liverpoolu z Benfiką, który gracze Rafaela Beniteza przegrali 1:2. Najwyższą notę przyznaliśmy strzelcowi gola - Danielowi Aggerowi, najniższą natomiast - Ryanowi Babelowi, który obejrzał czerwoną kartkę już w 30. minucie spotkania.

WYJŚCIOWA XI

Pepe Reina 6

Bez szans przy obu rzutach karnych. Kilka razy zagotowało się pod jego bramką, ale miał wszystko pod kontrolą.

Reina

Glen Johnson 7

Dobrze radził sobie z szybkimi graczami Benfiki; rzadziej włączał się w akcje ofensywne, bo Liverpool zazwyczaj bronił, a nie atakował.

Johnson

Jamie Carragher 7

Na przekroju całego meczu Anglik zagrał dobrze, ale sprezentował gospodarzom karnego. Dość pechowo, bo raczej nie blokował piłki z premedytacją.

Carragher

Daniel Agger 7,5

Zdobył bramkę, która może okazać się kluczowa w dwumeczu - i to jaką! Defensywnie też było dobrze, choć parę razy piłka przedostała się za kołnierz obrony Liverpoolu. Błędy przy stałych fragmentach też były pojedyncze, a Portugalczycy nie potrafili ich wykorzystać.

Agger

Emiliano Insua 3

Z bólem patrzyło się na jego poczynania. Nie nadążał za rywalami, a na dodatek sprokurował jedenastkę. Żółta kartka, którą dostał w pierwszej połowie, i przez którą nie zagra w rewanżu, była kuriozalna, ale za faul w polu karnym powinien od razu wylecieć z boiska.

Insua

Lucas 6,5

Z jednej strony trochę dobrych odbiorów, z drugiej - wejść niecelnych, za które gospodarze otrzymywali rzuty wolne na połowie Liverpoolu. Niczym specjalnym się nie wyróżnił. Ot, typowy mecz w wykonaniu Lucasa.

Lucas

Javier Mascherano 7

Wprowadzał dużo spokoju w środku pola i jak zawsze dobrze spisywał się defensywnie, odpowiednio wykonując swoje zadania.

Mascherano

Dirk Kuyt 7

Spośród czterech graczy ofensywnych Kuyt spisał się najlepiej. Nie zwalniał akcji i stwarzał zagrożenie, gdy miał do tego okazję, a dodatkowo pomagał Johnsonowi w walce z Di Marią.

Kuyt

Steven Gerrard 6,5

Świetnie rozegrał rzut wolny, po którym gola strzelił Agger, ale na tym skończyły się mocniejsze akcenty w jego wykonaniu. Widać było, że wreszcie mu się chce, gdy biegał jak szalony od obrońcy do obrońcy w końcówce meczu.

Gerrard

Ryan Babel 1

Przez pół godziny pobytu na boisku zdążył stracić kilka piłek podczas dryblingu. Potem dostał czerwoną kartkę, dwukrotnie zatykając usta rywalowi, który dyskutował z arbitrem w sprawie faulu na Fernando Torresie. To wydarzenie ustawiło mecz, a Babel - przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie - jest głównym winnym porażki Liverpoolu.

Babel

Fernando Torres 4

Nie radził sobie z ostrym kryciem obrońców, którzy niejednokrotnie przekraczali przepisy - David Luiz solidnie zapracował na czerwoną kartkę, której mimo to nie zobaczył. Hiszpan absorbował uwagę defensywy Benfiki, ale i tak udało mu się trafić do siatki - arbiter niesłusznie jednak bramki nie uznał. Nie ma natomiast usprawiedliwienia dla fatalnego pudła przy stanie 1:1. Gdyby nie ono, cieszylibyśmy się pewnie z wygranej.