LIV
Liverpool
Towarzyski
27.07.2024
01:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1925

Brendan: Steven jest wielki


Brendan Rodgers nie ukrywa swego zadowolenie z dyspozycji Stevena Gerrarda, wyrażając nadzieję, że kapitan będzie w stanie powtórzyć wyczyn Ryana Giggsa i występować na wysokim poziomie przez kilka kolejnych lat.

Zapytany o to, czy Gerrard może pójść śladami takich zawodników jak Giggs czy Paul Scholes, odpowiedział bez wahania:

- Tak, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

- Jeśli o nich chodzi, liczy się to, co dokonali na przestrzeni całej swej kariery. Wystarczy spojrzeć na takiego Gary'ego McAllistera. Oni grali mając grubo ponad trzydzieści lat, a czuli się jak nastolatkowie.

- Steven Gerrard wykorzystuje każdą okazję do gry, bo to wzór profesjonalisty. Trenuje dzień w dzień, nie uznaje lenistwa, ciężko haruje - a to wszystko po to, by wciąż się rozwijać.

- Ma 32 lata, jest kapitanem i nadal pragnie stawać się lepszym. Wykazuje niesamowite pragnienie gry. Przed nim jeszcze wiele lat kariery.

- Kiedy przybyłem do Liverpoolu, Steven specjalnie skrócił swój urlop, byle tylko jak najszybciej się ze mną spotkać. Zapukał do drzwi i mnie przywitał. Razem z Carrą zapewnił, że mam ich 150% poparcie. Cóż, wydaje mi się, że od tej pory ta liczba dobiła do 200!

- To fenomenalni faceci. Prawdziwi ludzie z Liverpoolu, pragnący dla klubu jak najlepiej i szanujący osobę menedżera. Gerrard to inspirująca postać i wielki gracz, którego głód sukcesu jest wręcz niewiarygodny.

- Jako człowiek z zewnątrz, nie mogę o nim mówić zbyt wiele. Oglądałem jego grę i byłem nim zachwycony. To wielka przyjemność móc z nim pracować. Podziwiam go też za sprawność fizyczną, przez większość sezonu jest w świetnej formie.

Gerrard nie opuścił ani minuty w obecnych rozgrywkach i ku wielkiej radości Rodgersa mógł dzielić się nieustannie na murawie swoim doświadczeniem.

- Rola Stevena jako przywódcy jest nie do przecenienia. W pewnym momencie drugiej połowy dzisiejszego meczu odpowiednio ustawił kolegów, to niezwykle ważny ruch. Ludzie uważają go głównie za inspirującego kapitana, jednak trzeba też pamiętać o jego zdolności do wzięcia odpowiedzialności za grę.

- W sytuacji, w której uratował nas przed utratą gola, stał na swojej wyznaczonej pozycji.

- Mówimy zawodnikom, żeby na wszelki wypadek pozostawali w bramce. W dziewięciu przypadkach na dziesięć piłkarze widzą lecącą ponad nimi piłkę i nie wracają się, tymczasem Gerrard zaprezentował wielki profesjonalizm. Wywiera na drużynę ogromny wpływ i będzie tak czynił przez kolejne sezony.

- Menedżer pragnie równowagi w zespole. Chcemy piłkarzy na przyszłe lata, jednak nalezy też zważać na teraźniejszość i mieć odpowiednich graczy zdolnych pomóc nam w tej chwili. Gerrard, Jamie w pojedynkach z Benteke, Agger, Leiva - wszyscy mają bezcenne doświadczenie i są niezwykle ważni jeśli chodzi o przyszłość klubu.

Zapytany o nowy kontrakt dla Gerrarda, Rodgers odrzekł:

- Mamy to w planach. Wszystko w swoim czasie... - zakończył.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (4)

AirCanada 31.03.2013 22:55 #
Steven to gość, który ma takie piłkarskie jaja, że cały zastęp harcerzy, by mu je musiał malować dobry miesiąc. Wielki szacun for You Stevie G za wszystko! :)
GUNS 31.03.2013 23:06 #
On jest lepszy od Giggsa i Scholsesa i nie musi iść ich śladem tylko swoją własną drogą! :)

PS. Kupmy mu Xabiego Alonso i najlepszy środek pola Ever!
Hulus 31.03.2013 23:56 #
Dobrze powiedziane Air. Kiedy wydaje się, że zna się go na wylot i nic w jego grze po latach nie może zaskoczyć ten nagle wyskakują z takim czyszczeniem na linii. Uwielbiałem Zidane'a czy Nedveda, ale Gerrard miażdży wszystkich znanych mi piłkarzy tym, że od lat jest zdolny do gry na najwyższym poziomie na każdej pozycji. Dziś rano myślałem, że poza bramkarzem, ale on szybko pokazał, że i między słupkami sobie radzi. Brak słów.
Noodles 01.04.2013 00:47 #
On jest niemożliwy. Pamiętam poprzedni sezon, kontuzja, a po powrocie niczym nie wyróżniająca się gra. A teraz? Znów nie widzę Liverpoolu bez naszego kapitana. Im starszy tym lepszy. On nie może skończyć kariery przed zdobyciem mistrzostwa przez The Reds. On sobie po prostu na to zasłużył jak żaden inny piłkarz na świecie.

Pozostałe aktualności

Pierwszy dzień w Pittsburghu - zdjęcia  (0)
24.07.2024 11:33, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Dzień 1 tourneé po Stanach Zjednoczonych  (0)
24.07.2024 10:26, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
The Reds wylądowali w USA- zdjęcia  (0)
24.07.2024 07:59, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Woodburn dołącza do Salford City  (1)
23.07.2024 22:52, B9K, BBC
The Reds wyruszyli do USA - zdjęcia  (0)
23.07.2024 20:04, Mdk66, liverpoolfc.com
Fabian Mrozek może opuścić Liverpool  (0)
23.07.2024 16:13, Bajer_LFC98, thisisanfield.com