23.10.2024
21:00

Osób online 2217

Liverpool wygrywa 2:1 z Arsenalem

Liverpool w kolejnym sparingu przed sezonem pokonał dziś w nocy w Filadelfii 2:1 Arsenal po bramkach Mohameda Salaha i Fabio Carvalho. Jedynego gola dla Kanonierów strzelił Kai Havertz.

W 13. minucie the Reds wyszli na prowadzenie. Harvey Elliott świetnym prostopadłym podaniem wypatrzył Salaha, który wykorzystując swoją szybkość ubiegł obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił do siatki.

W 33. minucie Elliott po raz kolejny popisał się doskonałą asystą. Młody Anglik po akcji kombinacyjnej, będąc na 17 metrze dograł górną piłkę do Fabio Carvalho, który z bliskiej odległości mocnym strzałem podwyższył prowadzenie ekipy Slota.

Arsenal stać było jedynie na trafienie Havertza w 40. minucie rywalizacji.

Skład Liverpoolu: Kelleher, Szoboszlai (Blair, 71), Salah (Doak, 71), Jones (Endo, 46), Elliott (Morton, 71), Jota (Nyoni, 46), Tsimikas (Beck, 71), Carvalho (Bajcetic, 71), Van den Berg (Phillips, 71), Quansah (Nallo, 71), Bradley (Stephenson, 46).