LFC - Man City: Ostatnie 5 spotkań

W niedzielne popołudnie na Anfield Road, Liverpool podejmował będzie lidera rozgrywek - Manchester City. Przypomnijmy sobie 5 ostatnich konfrontacji między tymi zespołami na własnym terenie.

Liverpool 3-0 Man City

Kwiecień 2011

Zawodnicy Liverpoolu wywołali istne trzęsienie ziemi w ekipie City, kiedy zaaplikowali rywalom jeszcze w pierwszej odsłonie 3 gole. Andy Carroll rozpoczął wielkie strzelanie potężną bombą zza pola karnego w 13 minucie. Potem do siatki trafił Kuyt a chwilę po nim, wykorzystując dośrodkowanie Meirelesa z lewego skrzydła gola zdobył znów nasz rosły snajper.

Liverpool 2-2 Man City

Listopad 2009

Dzięki bramkom strzelonym w drugiej połowie Manchester City wywiózł z Anfield Road jeden punkt. Gospodarze prowadzili za sprawą Skrtela, później jednak do bramki Reiny trafili Adebayor na spółkę z Irelandem. Citizens cieszyli się prowadzeniem mniej niż minutę, bo już w pierwszej akcji po wznowieniu Ngog przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował po ziemi, piłka minęła Givena i do bramki wepchnął ją Benayoun ustalając wynik zawodów.

Liverpool 1-1 Man City

Luty 2009

The Reds w drugiej połowie musieli gonić wynik po akcji Bellamy'ego. Po strzale Walijczyka futbolówka odbiła się jeszcze od Arbeloy i zatrzepotała w siatce Reiny. Remis gospodarzom dał w 78 minucie Kuyt.

Liverpool 1-0 Man City

Maj 2008

Bramka Fernando Torresa w drugiej połowie, jego 32 w sezonie, dała zwycięstwo 1:0 z Manchesterem City w ostatnim w sezonie meczu na Anfield. Zwycięstwo chłopców Beniteza, ani przez moment nie było zagrożone, gdyż The Reds zdominowali to spotkanie.

Listopad 2006

W meczu wypełnionym rozczarowującą grą, Gerrard potwierdził swą klasę w jednym momencie, gdy w 67 minucie uderzył płasko obok Nicky'ego Weavera i zapewnił Liverpoolowi szóste zwycięstwo na siedem ostatnich spotkań u siebie.