05.05.2024
17:30

Osób online 1401

Liverpool pokonuje 2:0 Watford

Liverpool pokonał na Anfield 2:0 Watford i przynajmniej na kilka godzin wskoczył na fotel lidera Premier League. The Reds otworzyli stan rywalizacji w 23. minucie, kiedy dośrodkowanie Joe Gomeza z prawego sektora boiska, wykorzystał Diogo Jota, który ubiegł Fostera i głową wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie gola z rzutu karnego pewnym strzałem zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych - Fabinho.

Pierwszy konkret w tym meczu padł ze strony Szerszeni w 6. minucie rywalizacji. Ismaïla Sarr w asyście van Dijka oddał strzał z kilkunastu metrów, jednak wysoko ponad bramką Alissona.

W 21. minucie Alisson w sytuacji 1-1 poradził sobie z szarżującym Jurajem Kucką. Była to najgroźniejsza sytuacja podopiecznych Roya Hodgsona w pierwszej połowie.

Chwilę później odgryźli się gospodarze za sprawą bramki Diogo Joty. Portugalczyk perfekcyjnie wykorzystał świetne dośrodkowanie Joe Gomeza i dał Liverpoolowi prowadzenie.

Swoich sił strzeleckich w pierwszej połowie szukali jeszcze m.in Thiago, Salah i Jones, jednak muszą dostroić swoje celowniki.

Jota w 38. minucie powinien zdobyć drugą bramkę dla Czerwonych. Napastnik uderzył jednak w dobrze ustawionego Fostera. Pretensje w tej akcji miał Jordan Henderson, który otrzymując podanie, miałby przed sobą pustą bramkę Szerszeni.

Po przerwie znów z dobrej strony pokazał się Gomez, który dośrodkował w pole karne na głowę Robertsona, jednak akcja zakończyła się jedynie kornerem dla Czerwonych.

Chwilę później w polu karnym bardzo dobrze obrońcom spod opieki urwał się Jota, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia.

W 57. minucie powinien być remis. João Pedro został obsłużony dobrym podaniem od Sarra, zawodnik Szerszeni spróbował strzału w długi róg bramki, jednak był on minimalnie niecelny.

W 76. minucie Robertson starał się sprytnym podaniem w polu karnym obsłużyć Firmino, jednak akcja Liverpoolu została idealnie odczytana przez Bena Fostera.

W ostatnich fragmentach meczu sędziowie po analizie VAR dopatrzyli się faulu w polu karnym Watfordu Kucki na Diogo Jocie.

Rzut karny pięknym uderzeniem wykończył Fabinho, kończąc wszelkie nadzieje Szerszeni na korzystny rezultat.

Liverpool wygrywa 2:0, wprawiając swoich kibiców w świetne nastroje.

Bramki: Jota 22′ (asysta: Gomez) Fabinho 89′ (rzut karny)

Składy:

Liverpool: Alisson; Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson; Henderson, Thiago, Jones (Fabinho 62′); Salah (Mane 69′), Jota, Firmino

Watford: Foster; Femenia, Kabasele, Samir, Kamara; Louza (Cleverley 78'), Sissoko, Kucka; Hernandez (Dennis 78'), Sarr, Pedro (King 78')

Jedi13 02.04.2022 14:20 #
Dobrze, że pressingiem gramy najlepiej na świecie to naszą impotencję w ataku przyćmiewa. Jota typowo nic i gol. Salah strasznie niedokładnie i samolubnie. Gomezowi brakuje szybkości na PO.
JareckiYNWA 02.04.2022 14:20 #
Liczę na trochę heavy metalu w drugiej połowie, bo narazie to trochę ociężale idzie, ale ważne ze jest bramka i zero z tylu
Paviola 02.04.2022 14:20 #
Do bramki grali do dupy. Potem się coś ruszyło, powinno być nawet 2:0, ale cóż. Firo dzisiaj mi się bardzo podoba. Miło się patrzy na jego grę.
Gramy na pół albo nawet ćwierć gwizdka, nie lubię tych meczy o 13ej w naszym wykonaniu, oby strzelili szybko drugą, wtedy i trzecia wpadnie, Jones i Salah do zmiany.
ynwa19 02.04.2022 14:21 #
Diogo "główkujący potwór" Jota🤣

Poza tym przeciętnie więc potrzebny jest szybki drugi gol dla uspokojenia sytuacji.
mayro78 02.04.2022 14:21 #