05.05.2024
17:30

Osób online 1099

Liverpool remisuje 3:3 i melduje się w półfinale

Liverpool zremisował z Benficą 3:3 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Do przerwy na tablicy wyników oglądaliśmy remis 1:1. Bramkę dla The Reds zdobył Ibrahima Konaté, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Kostasa Tsimikasa z rzutu rożnego.

The Reds mieli dużą przewagę nad przeciwnikiem, ale nie potrafili przełożyć tego na kolejne bramki. Gospodarze zmarnowali kilka świetnych sytuacji przez co wynik nie odzwierciedlał rzeczywistego przebiegu gry. W ofensywie bardzo dobrze wyglądał Luis Díaz, który w 26. minucie oddał groźny strzał na bramkę, ale jego uderzenie zostało obronione przez Wlachodimosa. Kilka minut później, Kolumbijczyk był blisko zaliczenia asysty, ale strzał głową Firmino został zablokowany. Najlepszą sytuację w pierwszej części Liverpool miał jednak w 38. minucie, gdy po znakomitej kontrze bliski zdobycia gola był właśnie Díaz. Jednak podanie od Firmino zostało zablokowane, a zespół musiał zadowolić się tylko rzutem rożnym. Pod koniec pierwszej połowy dobrą okazje mieli jeszcze Keïta i Gomez, ale ich strzały z dystansu nie znalazły drogi do siatki.

Po pierwszej połowie należało także wyróżnić Kostasa Tsimikasa, który był najaktywniejszym piłkarzem na boisku. Grek zaliczył asystę, a oprócz tego cały czas angażował się w akcje ofensywne Liverpoolu.

Tymczasem Benfica nie miała w pierwszej odsłonie zbyt wiele do powiedzenia i przez większość czasu musiała skupiać się na defensywie. Nie przeszkodziło jej to jednak w zdobyciu bramki za sprawą Gonçalo Ramosa, który w 32. minucie wykorzystał pechową interwencję Jamesa Milnera i umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, a Liverpool nadal był aktywny w ofensywie. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto Firmino, który skierował piłkę do pustej bramki po zagraniu Diogo Joty.

Chwilę później Jürgen Klopp zdecydował się na przeprowadzenie trzech zmian. Na boisku pojawili się Salah, Thiago i Fabinho, którzy zmienili kolejno Jotę, Hendersona i Milnera. W 60. minucie Firmino mógł zdobyć drugiego gola po podaniu Keïty, ale nie trafił czysto w piłkę. Pięć minut później Brazylijczyk był już jednak bezbłędny i fantastycznym strzałem pokonał golkipera Benfiki. Napastnik wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Tsimikasa, który zaliczył swoją drugą asystę w tym spotkaniu.

W 73. minucie do głosu doszli w końcu goście, którzy wyprowadzili skuteczną akcję. Na sam na sam z Alissonem wyszedł Jaremczuk i bez problemów pokonał brazylijskiego bramkarza. W 82. minucie Benifca wyrównała za sprawą Darwina Núñeza dzięki czemu mogła złapać wiatr w żagle. Trzy minuty później, napastnik gości miał kolejną dobrą okazję, ale kapitalną paradą popisał się Alisson.

Z kolei Liverpool nie forsował już tempa, ale starał się kontrolować grę. The Reds nadal byli jednak w stanie tworzyć sobie kolejne sytuacje, a strzały na bramkę oddali Salah i Thiago. W 90. minucie do siatki trafił jeszcze Mane, ale sędzia odgwizdał spalonego i gol nie został uznany.

Tymczasem goście nadal walczyli i w 95. minucie trafili na 4:3. Gol Núñeza nie został jednak uznany z powodu spalonego.

Liverpool awansował do półfinału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Villarrealem, który wyeliminował wczoraj Bayern Monachium.

Skład Liverpoolu: Alisson - Gomez, Konaté, Matip, Tsimikas - Henderson (57' Fabinho), Milner (57' Thiago), Keïta – Jota (57' Salah), Firmino (90' Origi), Díaz (66' Mané).

Skład Benfiki: Wlachodimos – Gilberto (90' Dias), Otamendi, Verthongen, Grimaldo – Everton, Weigl, Taarabt (66' João Mário), Gonçalves (46' Jaremczuk) – Ramos (78' Bernardo), Núñez.

Komentarze (184)

użytkownik zablokowany 13.04.2022 21:50 #
Hendo nawet w takim meczu nie ogarnia gdzie jest. Dziadek Milner daje mu lekcje futbolu.
cider 13.04.2022 21:52 #
Przy pressingu Hendo się gubi widać jego drewnianą technikę.
czerwonyy 13.04.2022 21:50 #
Na razie najlepszy David Luiz i Hernandez u nas. Boże, słyszysz ten komentarz i nie grzmisz... Kiedy w końcu LM wróci do Canalu..
radoLFC 13.04.2022 21:53 #
Jak sędzia się dowie że gra David Luiz i Hernandez to przyzna walkowera dla Brenfiki, bo to nizgłoszeni gracze 🤦
AdamR 13.04.2022 21:54 #
Diego też daje radę!
ynwa19 13.04.2022 21:55 #
To mam szczęście, że oglądam po niemiecku 🙂
Kijoraptor 13.04.2022 21:55 #
Pewnie nie wróci skoro tracą prawa do lig europejskich. Wielka szkoda. Studio Polsatu, analizy, gotowanie, dj Hirek to wszystko jest ..... Sami wiecie.
Paviola 13.04.2022 21:56 #
Zastanawiam się czy na ankiecie pomeczowej ktoś z administracji dla żartu by nie wpisał takiego zawodnika. Ciekawy jestem ile osób by zagłosowało
Radbug 13.04.2022 21:50 #
Chyba wszystko pod kontrolą. Po przerwie Elliocik i Ox.
unikatowy 13.04.2022 21:50 #
Gra patrząc na skład wyjściowy nawet ok. Klasycznie jak to ja nie mogę patrzeć na grę Milnera, tragedia. Tak oprócz samej gry to komentatorzy na Polsacie Sport to tragedia.. Luis Diaz to David Luiz, Henderson to Hernandez, porażka
Radbug 13.04.2022 21:54 #
Że co? Ty sobie chyba ten komentarz napisałeś jeszcze przed meczem a teraz tylko kopiuj wklej. Dziś James zastępuje nam niemal Thiago. Hendo hamulcowy, Keita pojawia się raz na 15 minut przy faulu albo strzale. Z pomocników dziś Milner zdeydowanie najlepszy. On nam kreuje grę jeśli idzie środkiem.
Firmino 13.04.2022 21:55 #
Co ty masz do milnera?! Gdyby nie te przypadkowe podanie do gracza Benfiki to bylby 2 najlepszy na boisku i jak dla mnie jest a ty mi piszesz że gra fatalnie
unikatowy 13.04.2022 22:12 #
Wy na pewno oglądacie ten mecz? Jakie kreowanie jak Thiago? Te podania do tyłu to kreowanie akcji? + jak chciał wyje*ac piłkę to wyszła mu prostopadła do Joty. Oprócz tego same straty albo jest opóźniony
kuczq 13.04.2022 21:51 #
Firmino to najbardziej wykastrowany napastnik w historii.
Aminer 13.04.2022 21:58 #
Racja. Czasami mi się wydaje, że młodziki mocniej kopia niż Firmino
MoMateo 13.04.2022 21:52 #
To jest takie mecze jakich najbardziej się obawiam
cezarkop 13.04.2022 21:52 #
Więcej spokoju w defensywie, bo jak widać sami sobie stwarzamy problemy niż gracze rywali. Ogólnie dobrze jest i nie nie trzeba zmieniać na spokojnie drugą połówkę dograć i do niedzieli.
Tomir 13.04.2022 21:52 #
Nie dać sobie wbić kolejnego gola i będzie ok :)
użytkownik zablokowany 13.04.2022 21:52 #
adamne 13.04.2022 21:52 #
Gramy rezerwami w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i jesteśmy lepszą drużyną. Warto było czekać na te czasy :)
unnamed 13.04.2022 21:56 #
Amen.
Sherwood97 13.04.2022 21:58 #
No ale warto powiedzieć, że to benfica i mamy trochę szczęścia w losowaniu w innym scenariuszu mogłoby nie być tak komfortowo
ynwa19 13.04.2022 21:53 #
Wszystko pod kontrolą choć szkoda oczywiście niepotrzebnie straconej bramki.
Milli parę głupich zagrań, zdarza się.

Bobby to trzeba samemu strzelać!!!

Poproszę o szybkiego gola na 2:1 i luzik😃
Paviola 13.04.2022 21:54 #
100 letni Milner najwięcej przebiegł na boisku. To daje obraz Hendersona w tym meczu i w ostatnim czasie ogólnie.
Sherwood97 13.04.2022 21:57 #