05.05.2024
17:30

Osób online 1034

Liverpool wygrywa 2:0 z Villarrealem

Liverpool po bardzo dobrym spotkaniu pokonał na Anfield 2:0 Villarreal i ma na wyciągnięciu ręki finał Ligi Mistrzów w Paryżu.

W 12. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy. Salah przytomnym dośrodkowaniem znalazł Mané w polu karnym Hiszpanów, jednak wykończenie Senegalczyka pozostawiało wiele do życzenia.

Chwilę później pierwszy strzał w tym meczu z dystansu oddał Luis Díaz, jednak golkiper Żółtej Łodzi Podwodnej na raty poradził sobie z tym uderzeniem.

W 31. minucie ponownie aktywny w tym meczu Kolumbijczyk ściął do środka i strzelił z 22 metrów, jednak na posterunku był Rulli.

W 42. minucie potężnym uderzeniem dystansu popisał się Thiago, jednak futbolówka odbiła się od słupka. Na trybunach można było usłyszeć ogromny jęk zawodu.

Do przerwy widzowie na Anfield nie zobaczyli goli, mimo przygniatającej przewagi the Reds.

Na szczęście zmieniło się to w drugiej połowie!

W 50. minucie padł gol dla gospodarzy, jednak nie został uznany przez arbitra, gdyż Fabinho był na minimalnym spalonym, jednak co się odwlecze ... 53 minuta i bramka dla Liverpoolu! Jordan Henderson z prawego sektora boiska w polu karnym zdecydował się na centro-strzał, futbolówka odbiła się od Estupinana i kompletnie zaskoczyła bramkarza.

Nie minęły 2 minuty a Liverpool zadaje kolejny cios. Salah obsłużył podaniem Mané w szesnastce Żółtej Łodzi Podwodnej, a grający z numerem '10' na koszulce zawodnik skierował piłkę do siatki. Był to 20 gol Senegalczyka w obecnym sezonie!

W 65. minucie do siatki gości trafił Andy Robertson po doskonałym podaniu Arnolda, jednak Szkot był na ofsajdzie.

W 68. minucie pobudzony dopingiem trybun, na strzał z dystansu decyduje się Van Dijk, zmuszając Rulliego do interwencji.

Swoje szanse miał jeszcze m.in Díaz i Salah, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Liverpool wygrywa 2:0 i wyczekuje wtorkowego rewanżu w Hiszpanii.

Składy:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold (Gomez 80′), Konaté, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson (Keïta 72′), Thiago; Salah, Díaz (Origi 80′), Mané (Jota 72′)

Villarreal: Rulli; Foyth, Albiol, Torres, Estupiñán (Trigueros 72′); Chukwueze (Dia 72′), Parejo (Aurier 72′), Capoue, Coquelin; Lo Celso; Danjuma (Alcácer 86′)

Komentarze (187)

Paviola 27.04.2022 21:47 #
Origi, ratuj
JareckiYNWA 27.04.2022 21:48 #
Jak tak dalej będzie to pewne ze go zobaczymy
AquerdationLFC 27.04.2022 21:48 #
Szkoda tych okazji co miał Mane :3, noale w drugiej może będzie lepiej.
Hawken17 27.04.2022 21:48 #
Jaka szkoda, że ta rakieta Thiago nie wpadła ... No nic trzeba korzystać z bohatera póki jest taka opcja, Origi na boisko!
kuczq 27.04.2022 21:48 #
Jota za Mane, Keita za Hendo

Bez tych zmian nie strzelimy
RedKoks 27.04.2022 21:48 #
No niestety narazie męczymy się jak Bayern. To było do przewidzenia.
Oby bez błędu z tyłu, a z przodu w końcu coś wpadnie ;)
JareckiYNWA 27.04.2022 21:51 #
Jest różnica, my mamy dużo lepsze sytuacje, tylko skuteczności brak jak City wczoraj
użytkownik zablokowany 27.04.2022 21:48 #
Wujci 27.04.2022 21:49 #
Mecz jakiego musieliśmy się spodziewać i klopp dobrze o tym wiedział jaki będzie jego przebieg. Ale spokojnie coś nam w końcu wejdzie. Villarreal nie wytrzyma takiego tempa przez 90 minut
Pabloitto 27.04.2022 21:49 #
Villareal gra lepiej w obronie niż Atletico, w ataku nie istnieją, niebezpieczny rywal bo nie potrzebuje dużo okazji do strzelenia bramki, można się martwić.
radoLFC 27.04.2022 21:50 #
Nerwy będą większe, bo żółtki w drugiej połowie zagrają lepiej w ofensywie. Oby zrobili jakieś dziury w obronie.
hakerinho 27.04.2022 21:51 #
Od komentarza na Polsacie zaraz zwymiotuję. 45 min peanu nad Villarealem, który nie potrafi wymienić 3 podań, nie opuszcza swojej połowy i wbrew pozorom nawet nie broni wyśmienicie, bo okazji do bramki było co najmniej kilka.. Ale tak to chyba jest być faworytem niezależnie od tego z kim gramy. Chyba wymagają już od nas wbijanych na luzie 3 bramek, dla wyrobienia normy ^^.
krzycho765 27.04.2022 21:52 #
Oglądam bez głosu a na uszach mam słuchawki polecam;)
adamne 27.04.2022 21:56 #
Też przełączyłem na TVPSport, z tym komentarzem się nie da oglądać a jeszcze obraz spóźniony.
jacek1892 27.04.2022 22:00 #
Liverpool FC musi ich pokonac, I to co najmniej 2 bramkami, aby wszyscy zrozumieli ze taki antyfootball to droga do nikad w pilce noznej.
Kijoraptor 27.04.2022 21:51 #
Wygramy, musimy. Walić na bramkę, aż wpadnie. Są ku tu okazje. Byle by Marciniak nie odjebal bzdury w drugiej połowie.
RedKoks 27.04.2022 21:52 #
Dawać tu precyzyjną głowe Joty, Mane bez przestrzeni na 9 jest marny.
ynwa19 27.04.2022 21:53 #
Gra na jedną bramkę ale narazie bez efektu.
Trzeba też trochę przyśpieszyć a i trybuny mogłyby dać więcej od siebie.

Szybko trafić na 1:0 aby później powalczyć o wyższą wygraną.

Do boju The Reds 🔴
radoLFC 27.04.2022 21:56 #
Trybuny i celność zdecydowanie do poprawy
madman99 27.04.2022 21:54 #
Polsatowska amatorka, polfinal lm a oni nie umieją dźwięku zgrać z obrazem, na szczęście jest tvpis, ciężki mecz ale okazje były i powinno już byc otwarcie wyniku
sebix129 27.04.2022 22:00 #
Módlmy się żeby liga mistrzów wróciła do C+ bo na tym dziadowskim polsracie nie da się tego oglądać. Kurski to j...y idiota ale ma ten plusik u mnie że wykupił prawa do pokazywania lm w środy :D
madman99 27.04.2022 22:55 #
Takie przepisy UEFA że mecz środowy musi być w otwartej tv, a c+ to już niech lepiej znika, żeby nie trzeba bylo go kupowac
unnamed 27.04.2022 21:54 #
Również uważam że ich złamiemy. Ledwo biegają.
Zobaczymy jakie zmiany będą po naszej stronie.
caharin7 27.04.2022 21:55 #
Na kłopoty Bednarski, sorki oczywiście Origi
kuczq 27.04.2022 21:56 #
Grać tak cały dwumecz, a na pewno awansujemy. Najważniejszy będzie mecz w Hiszpanii, gdzie Villareal zagra odważnej
Ares 27.04.2022 21:59 #
Zdziwisz się, nic się nie zmieni
Radbug 27.04.2022 21:56 #
Bramkarz Villarreal wszystkie piłki wypluwa przed siebie i nic nie łapie. Trzeba to wykorzystać i liczyć na dobitkę.

Mam wrażenie, ze gdyby strzał Thiago wpadł, to byłoby już po meczu. Graja jak Everton tyle, że w żółtych strojach i mniej chamsko. Mam nadzieje na podobny efekt końcowy.
kuczq 27.04.2022 21:58 #
Everton to miał jakieś akcje przynajmniej
radoLFC 27.04.2022 22:04 #
Też o tym pomyślałem ale wtedy przydałby się Jota.
ManiacomLFC 27.04.2022 21:57 #
Simeone jest w szoku, właśnie dowiedział się, że można postawić skuteczny autobus nie posyłając na boisko zwierząt polujących tylko na kości rywali i jednocześnie padających teatralnie przy kontakcie z powietrzem.
Ares 27.04.2022 21:58 #
Plan Emeryego na wygranie LM: 3 mecze po 0:0, 2 razy wygrane karne i puchar zdobyty
Atletico, Villareal… Piękna reklama ligi Hiszpańskiej
FanLFC25 27.04.2022 22:01 #
A podobno taką piękną piłkę tam grają, taką techniczną
cider 27.04.2022 22:03 #
Dokładnie jeśli tak mają grać połfinaliści LM to jest to policzek dla futbolu.
sebix129 27.04.2022 23:09 #
Atletico ok bo to klub z dużymi możliwościami ze świetnymi piłkarzami i ich styl jest żenujący w porównaniu do możliwości ale Villareal czego ma się wstydzić? Klub z miasta liczącego 50k mieszkańców z dużo mniejszym budżetem i możliwościami eliminuje Bayern i Juve i przez pewien czas dobrze powstrzymuje Liverpool. Jak dla mnie to nie mają się czego wstydzić osiągnęli wynik ponad stan
Snatchi 27.04.2022 21:58 #
Keita in
użytkownik zablokowany 27.04.2022 21:59 #
Czuję, że my w tym sezonie LM nie wygramy na Anfield w fazie pucharowej XD. Będzie po 0 na koniec.
JareckiYNWA 27.04.2022 22:02 #
Grajmy dalej tak i musi coś wpasc, nie ma innej opcji
radoLFC 27.04.2022 22:03 #
Nie no, bez jaj, muły ograły ich dwa razy w grupie.
użytkownik zablokowany 27.04.2022 22:08 #
A dwa miesiące wcześniej przegrali z nimi w finale LE. Co mają wyniki z grupy do 1/2 finału ?
radoLFC 27.04.2022 22:14 #
Wszystko co chcesz 😜
sebix129 27.04.2022 22:03 #
Trzeba im oddać że są świetnie zorganizowani w obronie i też nie ma co pluć na nich jadem grają tak jak pozwalają im ich możliwości gdyby grali otwarty futbol pewnie odpadliby w 1/8. Liverpool jak chce wygrać LM musi sobie z nimi poradzić.
MG75 27.04.2022 22:05 #
Grają tak, żeby wykorzystywać swoje atuty. W sumie słusznie?
Fresh88 27.04.2022 22:08 #
Oh. He wears the number twenty...
caharin7 27.04.2022 22:09 #
Jaka symulka
Wujci 27.04.2022 22:09 #
Marciniak show. Jeden z gorszych sędziów od lat i niech nikt nie mówi ze nie. Zawsze musi być w centrum meczu
Adix_2116 27.04.2022 22:12 #
Hendo! Po kim jak po kim, ale po nim się tego nie spodziewałem. Genialna akcja The Reds. No i mamy to. Teraz tylko druga bramka i mamy finał.
Adix_2116 27.04.2022 22:13 #
Mane! Tak tak tak tak. Uuuuu. Trudny to jest mecz, ale w warto było czekać. Dwa szybkie ciosy i po meczu. Wbijmy im jeszcze ze dwie :)
użytkownik zablokowany 27.04.2022 22:13 #
MarcelowskyLFC 27.04.2022 22:13 #
Jazda
Kijoraptor 27.04.2022 22:13 #
Yahoo bania, bania, kujawiaczek, jedziemy dalej.
Gerrard32 27.04.2022 22:13 #
Lecimy dalej !!! YNWA !!!
JareckiYNWA 27.04.2022 22:14 #
Łódź zatopiona😃😃😃
Adix_2116 27.04.2022 22:15 #
Dwie torpedy poszły i teraz ta łódź szura o mieliznę.
Tempo tempo tempo panowie i panie !🔴
Chłop go trzyma za szyję - nie ma karnego XD.
cider 27.04.2022 22:19 #
a komentatorzy: dobra decyzja marciniaka xD
użytkownik zablokowany 27.04.2022 22:19 #
MG75 27.04.2022 22:20 #
Sam Salah nie wyglądał na piłkarza przekonanego do karnego
cider 27.04.2022 22:24 #
to jak Salah by go trzymał za twarz to byłby faul?
madman99 27.04.2022 22:52 #
Haha przeciez tam bym ledwo co kontakt był, to nawet nie byłby soft penalny, już nie macie się czego doczepic
Piotr72 27.04.2022 22:18 #
Żółta krypa tonie.
Adix_2116 27.04.2022 22:21 #
Ale to niesamowicie zagrał Trent. Coś kosmicznego. Strasznie szkoda, że Robbo był na spalonym. Trudno, walczymy dalej.
Fimmi1892 27.04.2022 22:25 #
Hendo już do zmiany raczej.
Gerrard32 27.04.2022 22:29 #
Mówisz i masz :)
FcPortoFan1999 27.04.2022 22:31 #
Z Chęcią zobaczę w następnym sezonie pojedynek Porto z Villarealem,Liverpool too strong!
Kijoraptor 27.04.2022 22:31 #
Z taką grą i takim podejściem Villareal nie ma prawa na finał. LM to nie miejsce dla tak grających drużyn.
Paviola 27.04.2022 22:31 #
Dlaczego zawsze schodzi Mane, a nie Salah? Zwłaszcza jak gra lepiej w meczu. Też nie rozumiem zmiany Hendersona, który dziś grał naprawdę dobrze, a ostatnio mało gra, więc raczej nie o zmęczenie chodzi.
ducatisti 27.04.2022 22:37 #
Trener wie lepiej. Zna piłkarzy, parametry, wydolność, kto może biegać 70, a kto 90 minut. Za trzy dni ciężki mecz z Newcastle, właśnie może dlatego Mane zostal zmieniony.
cider 27.04.2022 22:38 #
Dokładnie w sobotę o 13:30 Newcastle
Paviola 27.04.2022 22:41 #
Salah gra wszystko odkąd wrócił. Ciągle 90 minut. A nie gra nic. Ok, ostatnio już nie gra takiego gówna jak wcześniej, ale w tym meczu znów oprócz asysty nic mu nie wychodziło. Mnie chodzi o kwestie mentalną, co sobie musi myśleć Sadio który ciągnie nasz wózek, jest obecnie najlepszym piłkarzem, a i tak Salah jest faworyzowany. Zastanawiam się czy Sadio chce w ogóle podpisać nowy kontrakt będąc tak traktowany.
cider 27.04.2022 22:43 #
Mo dzisiaj zrobił swoje, piękna asysta do Sadio
ducatisti 27.04.2022 22:49 #
Jak wyżej, podtrzymuję swoje zdanie w poprzednim komentarzu. To, że zszedł Mane znaczy, że ma być gotowy w 100% na Newcastle. Co do Salaha, to sama jego obecność na boisku powoduje, że musi być podwajany. To, że cieniuje w strzelaniu goli nie znaczy, że jest drużynie nieprzydatny.
Paviola 27.04.2022 22:55 #
Nie rozumiesz. Mnie chodzi o motywację. Sadio może przestać się w końcu starać. Co z tego, że zdobędzie 2 bramki, albo Diaz 2 asysty, jak i tak to oni pierwsi zejdą. Jeśli mamy coś wygrać to Sadio jest nam niezbędny. Od finału PNA gramy i tak bez Salaha. Jakby tam biegał ktokolwiek inny to byśmy tego nie odczuli.
Robertos 27.04.2022 23:25 #
Uważasz, że lepiej się znasz na motywacji niż Klopp?
Snatchi 27.04.2022 22:35 #
Díaz mógł pod poprzeczkę strzelać
MG75 27.04.2022 22:36 #
Dlaczego Keita nie poszedł za pilka? Mógł przejąć.
Wujci 27.04.2022 22:36 #
Konate naprawdę dobry mecz. Bardzo pewny w obronie
cider 27.04.2022 22:36 #
Villareal to najsłabsza drużyna z jaką w tym sezonie grał LFC w LM.
Na tą chwilę 18:1 w strzałach
Vince 27.04.2022 22:42 #
@cider
Idąc takim tokiem rozumowania, to można napisać, że LFC to najbardziej nieskuteczny zespół, bo strzelił tylko 2 gole czyli 10% skuteczności. Strzałów było 20, nie 18.
cider 27.04.2022 22:47 #
Idąc Twoim tokiem myślenia Villareal 1 strzał 0 goli czyli 0% skuteczności ;)
W porównaniu do Benfiki, czy nawet Milanu grają poprostu słabo
Vince 27.04.2022 22:52 #
@cider
Zaczynasz w końcu myśleć. Statystyka nie wygrywa. Liczy się to co wpadnie do bramki.
caharin7 27.04.2022 22:40 #
Jest Origi, super
Snatchi 27.04.2022 22:49 #
Co on gwizdnął? XD
Gerrard32 27.04.2022 22:49 #
Coś zobaczył, ale co, to wie tylko Marciniak.
roberthum 27.04.2022 22:52 #
Tutaj był błąd sędziego. Ogólnie całkiem udane zawody w wykonaniu Marciniaka. Nieznaczne błędy, pozwalał trochę pograć. Nie można się do niego zbytnio przyczepić. Oczywiście w sposób konstruktywny, bo niczym nie poparta nagonka jest tutaj niezwykle często uskuteczniana
Raf 27.04.2022 23:06 #
Zgadzam się z @roberthum. Żadnych wielkich błędów po jego stronie nie było, a ludzie wyliczają mu jakieś bzdety.
radoLFC 27.04.2022 22:50 #
Żółta łódź pod wodą!
kuczq 27.04.2022 22:50 #
We have beaten the yellow submarine
the yellow submarine, the yellow submarine!
MG75 27.04.2022 22:51 #
Mane po meczu jakby utykal? Mam nadzieję że nie kontuzja.
Sherwood97 27.04.2022 22:51 #
GG! :)
Szkoda że ich nie dobiliśmy 😟, zasłużyli sobie jak nikt inny. Łysego już nie chcę widzieć w meczu LFC, wnerwia mnie strasznie.
Klopp12 27.04.2022 22:51 #
Z dużej chmury mały deszcz. Villarreal bez sztycha, nie mieli prawa dzisiaj nawet strzelić bramki. Brawo! Fabinho jebany profesor, coś pięknego, o Thiago się nie
ma co wypowiadać, bo nie nie ma słów, żeby go pisać. Piękne i pewne zwycięstwo, piękny Liverpool.
Robertos 27.04.2022 23:11 #
Jedyną dużą chmurą nad Anfield byli dzisiaj The Reds. Nie bardzo rozumiem, ludzi którzy obawiali się tego meczu, ja osobiście obstawiałem wyniki 3-0, 4-0 różnica klas jest po prostu ogromna. Szacun dla Emery'ego i dla jego piłkarzy bo zrobili co mogli i fantastycznie się spisali, ale dla nich to raczej koniec wielkiej przygody. Bayern to przestroga przed uzależnieniem się od jednego piłkarza zwłaszcza w kwestii strzelania bramek, a Juventus to nawet we własnej lidze szału nie robi. Spotkały się trzy najlepsze w tej chwili drużyny świata w półfinałach LM i najprawdopodobniej zmierzymy się z jednym z pozostałych dwóch w finale.
Klopp12 27.04.2022 23:24 #
Dokładnie. Ja stawiałem na 3:0, a powinno się skończyć z 6:0 jakbyśmy wykorzystali to co mieli.
adamne 27.04.2022 23:29 #
Pierwsza połowa pokazała że te obawy nie były bezzasadne, ciężko im strzelić bramkę a z kontry grać też potrafią, chociaż dzisiaj tego nie było widać (częściowo przez brak Moreno). Ale wygraliśmy zdecydowanie środek pola i nawet nie za bardzo mieli z czego te kontry zaczynać, było widać że nie są przygotowani na taki pressing, w LL tego nie ma, właściwie nigdzie poza Anfield tego nie ma :)
Robertos 27.04.2022 23:39 #
Pierwsza połowa w zupełności pokazała, że są bezzasadne. Nie powąchali praktycznie piłki, nie mieli kontroli nad meczem nawet przez minutę.
ynwa19 27.04.2022 22:51 #