Osób online 1083

Ramsey: Chce pokazać wszystkim na co mnie stać


W zeszłym tygodniu Ramsay stał się pierwszym wychodzącym transferem Liverpoolu tego lata, kiedy dołączył do Wigan, drużyny League One, na zasadzie wypożyczenia na cały sezon.

To trzeci klub, do którego dołączył od czasu przybycia na Anfield z Aberdeen w 2022 roku, ale czas spędzony w Preston, oraz Boltonie został zniweczony przez kontuzje.

Prawy obrońca zagrał tylko dwa razy w drużynie Preston, a po styczniowej zmianie barw wystąpił jeszcze cztery razy w Boltonie, a jego absencje były spowodowane różnymi problemami zdrowotnymi. Szkot rozegrał niecałe 600 minut przez ostatnie dwa lata.

Nie było zaskoczeniem, że dopowadziło to do krytyki, a po przenosinach do Wigan, Ramsay wyjaśnił swoją decyzję o wypożyczeniu.

- Jestem po prostu podekscytowany początkiem sezonu, naprawdę. Kiedy jechałem do ośrodka, byłem bardzo podekscytowany - powiedział Latics TV.

- Chce pokazać wszystkim, na co mnie stać i udowodnić kilku osobom, że się mylą.

- To dobra okazja, dobry klub i jestem gotowy, aby grać w jego barwach.

- Minął prawie rok, a ja byłem w Preston i to podczas kontuzji, gdy cały czas chodziłem na mecze i widziałem, jak chłopcy grają, radzą sobie dobrze i tęskniłem za tym.

- Teraz wróciłem, w pełni sprawny, gotowy na dobry okres przygotowawczy pod okiem trenera, wyjazd na tydzień na Węgry, kilka treningów w ciepłe dni, kilka meczów towarzyskich, a potem zacznie się sezon.

- Nie mogę się doczekać.

Liverpool jest oddalony o zaledwie 36 km od Wigan i nawiązał wzajemnie korzystne relacje z drużyną z Greater Manchester, która w zeszłym sezonie wypożyczyła dwóch graczy The Reds.

Pierwszy z nich, James Balagizi grał na Brick Community Stadium, zanim kontuzje przerwały jego pobyt w drużynie, a w styczniu przybył Luke Chambers i ugruntował swoją pozycję kluczowego gracza.

- Rozmawiałem z nim kilka tygodni temu, nie mógł wystarczająco dobrze wyrazić się o klubie, kibicach i menadżerze - Ramsay powiedział o Chambersie.

- W ten sposób też podjąłem decyzję, że chcę tu być i spróbować zaprezentować dobre występy przed kibicami i odwdzięczyć się za wiarę menadżera we mnie.

Wigan w zeszłym sezonie musiało zadowolić się miejscem w środku tabeli, po rozpoczęciu sezonu z odjętymi ośmioma punktami, ale tym razem cele będą wyższe.

- Myślę, że moimi dwoma głównymi celami byłoby rozegranie jak największej liczby meczów - i zagranie dobrze - a także wyzwanie, aby dostać się do pierwszej szóstki lub nawet na dwa pierwsze miejsca - podsumował Ramsey.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

Redzik90 11.06.2024 09:15 #
Mamy dwóch bardzo zdolnych, szkockich chłopców. Niestety obydwaj strasznie szklani.
cezarkop 11.06.2024 13:01 #
Liverpool szklankami stoi .

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com