17.09.2024
21:00

Osób online 1862

Copa America: Urugwaj na najniższym stopniu podium

Reprezentacja Urugwaju pokonała Kanadę po rzutach karnych i tym samym zajęła trzecie miejsce na tegorocznym Copa America. W regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis 2:2.

Podopieczni Marcelo Bielsy objęli prowadzenie w 8. minucie spotkania. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, a w polu karnym futbolówkę do Rodrigo Bentancura zgrał Sebastian Coates. Następnie pomocnik Tottenhamu strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Czerwonych.

W 22. minucie Kanadyjczycy doprowadzili do wyrównania za sprawą Ismaela Kone. Natomiast 10 minut przed końcem spotkania Jonathan David trafił do siatki po niefortunnej interwencji Sergio Rocheta. Gdy wydawało się, że zawodnicy Jessego Marscha są już pewni wygranej, w doliczonym czasie gry wyrównał Luis Suarez.