Klub czeka na decyzję FIFA w sprawie Salaha
Według źródeł w Egipcie, Liverpool poczeka na werdykt FIFA, zanim zapadnie ostateczna decyzja w sprawie wyjazdu Mohameda Salaha na Puchar Narodów Afryki.
Salah będzie kapitanem reprezentacji Egiptu podczas turnieju rozgrywanego w Maroku w środku sezonu. Zmagania rozpoczną się 21 grudnia i potrwają do 18 stycznia.
Udział już w samej fazie grupowej sprawi, że najlepiej opłacany piłkarz w historii Liverpoolu, opuści co najmniej najmniej trzy mecze - ale jego nieobecność prawdopodobnie będzie jeszcze dłuższa.
Selekcjoner Egiptu, Hossam Hassan, zdecydował się rozpocząć przygotowania obozem treningowym od 1 grudnia, a także sparingiem z Nigerią 7 grudnia — i ma nadzieję na udział zarówno Salaha, jak i Omara Marmousha z Manchesteru City.
Jak podaje Ismail Mahmoud z winwin, prezes Egipskiej Federacji Piłkarskiej, Hani Abu Rida, skontaktował się z Liverpoolem i Manchesterem City, by poprosić o wcześniejsze zwolnienie zawodników.
Oba kluby chcą jednak zatrzymać swoich piłkarzy przynajmniej do czasu rozegrania meczów odpowiednio z Brighton (13 grudnia) i Crystal Palace (14 grudnia).
Pozostaje im czekać na odpowiedź FIFA dotyczącą obowiązkowej daty zwolnienia zawodników powołanych na PNA, która prawdopodobnie przypadnie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem turnieju.
Oznaczałoby to, że zawodnicy muszą być zwolnieni 8 grudnia - jeśli przepis zostanie wyegzekwowany, Salah opuści mecze Liverpoolu z Interem Mediolan (9 grudnia) i Brighton (13 grudnia), a także – co najmniej – trzy spotkania nakładające się na fazę grupową.
Egipt uda się do Maroka 17 grudnia, po czym zmierzy się w grupie B z Zimbabwe (22 grudnia), RPA (26 grudnia) i Angolą (29 grudnia).
Jeśli Salah będzie musiał wyjechać wcześniej, a drużyna Hassana dotrze aż do finału lub meczu o trzecie miejsce, Egipcjanin może potencjalnie opuścić nawet dziewięć meczów Liverpoolu:
Najwcześniejsza możliwa data zwolnienia: 8 grudnia
• Inter Mediolan (W) – Liga Mistrzów – 9 grudnia
• Brighton (D) – Premier League – 13 grudnia
Poprzednio przewidywana data zwolnienia: 14 grudnia
• Tottenham (W) – Premier League – 20 grudnia
• Wolves (D) – Premier League – 27 grudnia
Koniec fazy grupowej AFCON – 29 grudnia
• Leeds (D) – Premier League – 1 stycznia
1/8 finału AFCON – 3/4/5 stycznia
• Fulham (W) – Premier League – 4 stycznia
• Arsenal (W) – Premier League – 8 stycznia
Ćwierćfinały AFCON – 9/10 stycznia
Półfinały AFCON – 14 stycznia
• Burnley (D) – Premier League – 17 stycznia
Finał AFCON – 18 stycznia
• Marsylia (W) – Liga Mistrzów – 21 stycznia
Salah ma w tym sezonie nierówną formę — zdobył zaledwie dwa gole w ostatnich 12 meczach Liverpoolu, które to mecze uwzględniają 11 występów podczas fatalnej serii dziewięciu porażek w 12 spotkaniach.

Komentarze (0)